ARCHERY FREE
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ARCHERY FREE

GIA TOXOTES
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DRAKOS

DRAKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Registration date : 07/07/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2008 11:58 pm

Σε μεγάλη αναστάτωση έχει φέρει πολλά Σωματεία και αθλητές, πρώτον η αβεβαιότητα του προγράμματος των αγώνων της Ομοσπονδίας και δεύτερον οι αποφάσεις της τελευταίας στιγμής από την τεχνική επιτροπή πότε θα παίξει το Ολυμπιακό, πότε θα παίξει το σύνθετο, και πότε το παίδων , κορασίδων, ανδρών κ.λπ.

Ένας αχταρμάς, που βολεύει την Ομοσπονδία, η οποία προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι, απασχολώντας όσο το δυνατόν λιγότερους κριτές, λιγότερες παροχές στους αθλητές, ευτελή μετάλλια και κύπελλα, και γενικά αγώνες ξέπλυμα και τηγάνι, με μόνο σκοπό τους να γίνουν πολλοί αγώνες, για να έχουν να λένε αργότερα ότι είχαν δραστηριότητα περισσότερη των προηγουμένων.

Επειδή όμως η ποιότητα υποβαθμίζεται στον βωμό της ποσότητας, ας αναλογιστούμε τι θέλουμε και εμείς και τελικά όλοι στόμα έχουμε ας μιλήσουμε. affraid

Δεν ξέρω πως, οι κ.κ. της Ομοσπονδίας, νομίζουν ότι μπορούμε να προγραμματίσουμε τις δουλειές μας ώστε στις επιταγές των ιθυνόντων να τρέχουμε αγόγγυστα. Εμείς τουλάχιστον εδω στην Επαρχία έχουμε πρόβλημα μετακίνησης, καθώς και εργασίας Σαββάτου ή Κυριακής.

Όταν λοιπόν σου λέει η Ομοσπονδία συμμετοχές έως την Τρίτη ώρα 12 μ.μ. και την Πέμπτη θα βγει το πρόγραμμα, άντε να το ρίξουμε και εμείς κορώνα γράμματα μήπως και πετύχουμε την μέρα που ζητήσαμε άδεια από την εργασία μας.

Βλέπετε υπάρχει και η απειλή που λέει ότι το κάθε σωματείο δικαιολογεί μόνο 2 απουσίες αθλητών, και οι πέραν αυτών θα τιμωρούνται με την αποχή τους στον επόμενο αγώνα. Question

Είναι και αυτό μια απόφαση του Δ.Σ. Ραζή, την οποία συνεχίζουν να υιοθετούν οι του Δ.Σ. Στάθη. king

Συγχαρητήρια!!!!!

Δυστυχώς όμως οι φωστήρες που απαρτίζουν την τεχνική επιτροπή της Ομοσπονδίας, μπέρδεψαν τελευταία και τους μικρούς αθλητές με τους μεγάλους, με σύνθετα και Ολυμπιακά, αδιαφορώντας για τις δικαιολογημένες διαμαρτυρίες αυτών που όλα αυτά τα είδαν εξωπραγματικά και επικίνδυνα.

Νομίζετε ότι θα αλλάξει η Ομοσπονδία; ΟΧΙ γιατί….. βλέπει την ανοχή μας.

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Th_AST
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nio

nio


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 41
Localisation : Σταματήστε τη γή... θέλω να κατέβω
Registration date : 03/10/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΤετ Μαρ 12, 2008 6:11 pm

Καλησπέρα φίλε DRAKOS καθώς και σε όλους όσουw διαβάζουν το post...

Πριν ρίξετε την πέτρα του αναθέματος στην τεχνική επιτροπή, παρακαλώ ζητήστε από την Ε.Φ.Ο.Τ. τα πρακτικά των τελευταίων (τουλάχιστον) συνεδριάσεων της τεχνικής επιτροπής καθώς και τις ημερομηνίες διεξαγωγής αυτών, για να διαπιστώσετε και οι ίδιοι, αν πράγματι οι ευθύνες είναι της τεχνικής επιτροπής, ή του Δ.Σ. της Ε.Φ.Ο.Τ. Πρέπει όλοι να γνωρίζουμε ποίος ευθύνεται πραγματικά για την υποβάθμιση των αγώνων. Πρέπει να γνωρίζουμε για τις αποφάσεις της τεχνικής επιτροπής που ουδέποτε έχουν φτάσει στα χέρια των σωματείων και ποίος ευθύνεται για τα ετεροχρονισμένα έγγραφα που έχουν φτάσει σε αυτά. Τέλος ας ξεχωρίσουμε τις ευθύνες της τεχνικής επιτροπής από την Ε.Φ.Ο.Τ. και από την επιτροπή αγώνων... Για να μην εκθέσω τα άτομα που μου έχουν δείξει τα πρακτικά των τεχνικών επιτροπών, δεν σας τα παραθέτω ως συνημμένα έγγραφα, αλλά θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι θα εκπλαγείτε από την άξια συγχαρητηρίων δουλεία που κάνει η τεχνική επιτροπή και φιλτράρει άκομψα το Δ.Σ., η κάποια άτομα (δεν ξέρω ποια) από το Δ.Σ.

Πάντα φιλικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DRAKOS

DRAKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Registration date : 07/07/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13, 2008 12:04 am

nio έγραψε:
Καλησπέρα φίλε DRAKOS καθώς και σε όλους όσουw διαβάζουν το post...

Πριν ρίξετε την πέτρα του αναθέματος στην τεχνική επιτροπή, παρακαλώ ζητήστε από την Ε.Φ.Ο.Τ. τα πρακτικά των τελευταίων (τουλάχιστον) συνεδριάσεων της τεχνικής επιτροπής καθώς και τις ημερομηνίες διεξαγωγής αυτών, για να διαπιστώσετε και οι ίδιοι, αν πράγματι οι ευθύνες είναι της τεχνικής επιτροπής, ή του Δ.Σ. της Ε.Φ.Ο.Τ. Πρέπει όλοι να γνωρίζουμε ποίος ευθύνεται πραγματικά για την υποβάθμιση των αγώνων. Πρέπει να γνωρίζουμε για τις αποφάσεις της τεχνικής επιτροπής που ουδέποτε έχουν φτάσει στα χέρια των σωματείων και ποίος ευθύνεται για τα ετεροχρονισμένα έγγραφα που έχουν φτάσει σε αυτά. Τέλος ας ξεχωρίσουμε τις ευθύνες της τεχνικής επιτροπής από την Ε.Φ.Ο.Τ. και από την επιτροπή αγώνων... Για να μην εκθέσω τα άτομα που μου έχουν δείξει τα πρακτικά των τεχνικών επιτροπών, δεν σας τα παραθέτω ως συνημμένα έγγραφα, αλλά θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι θα εκπλαγείτε από την άξια συγχαρητηρίων δουλεία που κάνει η τεχνική επιτροπή και φιλτράρει άκομψα το Δ.Σ., η κάποια άτομα (δεν ξέρω ποια) από το Δ.Σ.

Πάντα φιλικά...

Φίλε nio σε χαιρετώ .

Έκπληξη μου προκαλούν τα γραφόμενα σου σε σχέση με την θέση του Προέδρου της Ομοσπονδίας ο οποίος σε τηλεφωνική παρατήρηση μου, απάντησε ότι υπόλογη είναι η τεχνική επιτροπή. Φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω φίλε nio αυτά που από πρώτο χέρι γνωρίζεις και επαινείς.
Όμως για να κάνουμε ομελέτα χρειάζεται να σπάσουμε αυγά και την τεχνική επιτροπή εκτός της αξιοπιστίας του έργου της θα πρέπει να την διακρίνει και το θάρρος. Θέλω να πω, πόσοι εκτός από εσένα γνωρίζουν το έργο της; Γιατί δεν αναφέρθηκαν στις παράνομες επεμβάσεις των όποιων κυρίων στο έργο τους;
Σωστά λοιπόν γράφεις ότι πρέπει να ξεχωρίσουμε τις ευθύνες της ΕΦΟΤ από την τεχνική επιτροπή και την επιτροπή αγώνων και αυτό αναφέρεται σαφέστατα στο άρθρο 33 παράγραφος 3 του Καταστατικού της Ομοσπονδίας όπου, ‘’έργο της τεχνικής επιτροπής είναι η μελέτη οποιουδήποτε τεχνικού ζητήματος, που σχετίζεται με το άθλημα της Τοξοβολίας, τις Εθνικές Ομάδες, τον έλεγχο των προγραμμάτων και των χώρων των αγώνων, των προπονητών του αθλήματος καθώς και τυχόν εισηγήσεις στο Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΦΟΤ κρίνονται πρόσφορες για την άνοδο και προαγωγή του επιπέδου του αθλήματος στη χώρα μας’’. Παράλληλα η ''επιτροπή αγώνων έχει εκχωρούμενες αρμοδιότητες στην προετοιμασία , οργάνωση και εποπτεία αγώνων Τοπικών, Περιφερειακών, Πανελληνίων Πρωταθλημάτων ή Διεθνών Διοργανώσεων όλων των κατηγοριών καθώς και φιλικών ή άλλης φύσης αγώνων.'' άρθρο 35 παράγραφος 2.
Όταν κατά Νόμο θα είμαι σε θέση να ζητήσω τα πρακτικά των συνεδριάσεων της τεχνικής επιτροπής να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνω.
Έως σήμερα όμως η τεχνική επιτροπή όφειλε να είχε ενημερώσει με οιονδήποτε τρόπο τα σωματεία!!
Εδώ διαχωρίζω την θέση μου φίλε nio όταν λέω, στόμα έχουμε όλοι, ας φωνάξουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13, 2008 1:35 am

Τώρα, εγώ γιατί μπερδεύομαι; Shocked
Γιατί άλλα είχα αφήσει εδώ μέσα κι άλλα διαβάζω τώρα; drunken
HELP!!!!!!!!!!! affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2008 3:06 am

DRAKOS έγραψε:
Νομίζετε ότι θα αλλάξει η Ομοσπονδία; ΟΧΙ γιατί….. βλέπει την ανοχή μας.
ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Th_AST

Eγώ απλά θα σημείωνα κάτι που έχει σχέση με το πάχος του ...δέρματος:

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Longbow

Tι να σου κάνει το βελάκι σε τέτοιο ...στόχο; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
ALEPOU

ALEPOU


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Registration date : 12/07/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2008 2:48 pm

DRAKOS έγραψε:
Σε μεγάλη αναστάτωση έχει φέρει πολλά Σωματεία και αθλητές, πρώτον η αβεβαιότητα του προγράμματος των αγώνων της Ομοσπονδίας και δεύτερον οι αποφάσεις της τελευταίας στιγμής από την τεχνική επιτροπή πότε θα παίξει το Ολυμπιακό, πότε θα παίξει το σύνθετο, και πότε το παίδων , κορασίδων, ανδρών κ.λπ.


Φίλοι μου σας χαιρετώ, επανερχόμενη δριμύτερη, μετά από σχετική επαγγελματική απουσία μου στο εξωτερικό. study

Πιάνοντας το πιό πρόσφατο θέμα του DRAKOY, θέλω να συμφωνήσω μαζί του στην αβεβαιότητα του προγράμματος της Ομοσπονδίας και όσα σχετίζονται με αυτό.
Πρόσφατο λοιπόν έγγραφο της ΕΦΟΤ με αρ. πρωτ.16849/12 Μαρτίου 2008 επιβεβαιώνει του λόγου το αληθές, όπου ανακοινώνει την μεταφορά αγώνα ανοιχτού χώρου 70μ. κατά μια εβδομάδα αργότερα, από την προγραμματισμένη ημερομηνία που ήταν στις 22-23/03/08.
Το άλλο σκέλος και το πιό σπουδαίο, είναι το ωρολόγιο πρόγραμμα που τελευταία στιγμή, δηλαδή σήμερα 14/03/08, ενημερώνει η Ομοσπονδία όλα τα Σωματεία και τους αθλητές για τον επερχόμενο αγώνα στις 16/03/08!!!!
Δηλαδή το περιθώριο που αφήνει η Ομοσπονδία εν όψει του αγώνος την Κυριακή να προγραμματιστεί κάποιος αθλητής, είναι μεταξύ Παρασκευής και Σαββάτου!!! και φυσικά αν οι απουσίες ξεπερνούν τις 2 από ένα σωματείο, ο τρίτος τιμωρείται με αποχή του στον επόμενο αγώνα της ΕΦΟΤ. cheers

Αυτούς τους κ.κ. του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας ποιός θα τους τιμωρήσει για την αναξιοπιστία τους, για τα μπερδέματα τους, για τις διχρονικές οικονομικές ατασθαλίες τους, για την ακαταλληλότητα πραγματοποιηθέντων αγώνων, για την καταστρατήγηση όρων και κανονισμών της FITA, για τον εγκλωβισμό και διασυρμό του αθλήματος μέσα σε περίφρακτους στρατιωτικούς χώρους με ακατάλληλους προσανατολισμούς;
Μήπως πάλι δεν είναι αλήθεια ότι συρρικνώνουν έναν αγώνα εξωτερικού χώρου σε μια ημέρα την Κυριακή για λόγους οικονομίας!! μπερδεύοντας πάλι τους μικρούς αθλητές με τους άνδρες, μοιράζοντας το πρόγραμμα από τις 8 το πρωί έως τις 12:45 και έπειτα έως τις 17:00 . Που είναι η αντικειμενικότητα και ο αγώνας επί ίσοις όροις;
Είναι λυπηρό που το υπάρχον Δ.Σ. το απαρτίζουν και κάποιοι αθλητές, οι οποίοι μάλλον είναι διακοσμητικά στοιχεία που αλλοτριώνονται στις εμμονές των υπολοίπων, γιατί δεν θέλω να πιστέψω ότι συμμετέχουν ενεργά σε μεθοδευμένες συντεχνίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.   ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ. Icon_minitimeΔευ Μαρ 24, 2008 12:26 am

ALEPOU έγραψε:
Αυτούς τους κ.κ. του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας ποιός θα τους τιμωρήσει για την αναξιοπιστία τους, για τα μπερδέματα τους, για τις διαχρονικές οικονομικές ατασθαλίες τους, για την ακαταλληλότητα πραγματοποιηθέντων αγώνων, για την καταστρατήγηση όρων και κανονισμών της FITA, για τον εγκλωβισμό και διασυρμό του αθλήματος μέσα σε περίφρακτους στρατιωτικούς χώρους με ακατάλληλους προσανατολισμούς;
Είναι λυπηρό που το υπάρχον Δ.Σ. το απαρτίζουν και κάποιοι αθλητές, οι οποίοι μάλλον είναι διακοσμητικά στοιχεία που αλλοτριώνονται στις εμμονές των υπολοίπων, γιατί δεν θέλω να πιστέψω ότι συμμετέχουν ενεργά σε μεθοδευμένες συντεχνίες.

"Μαντατοφόρα Alepou, αυτός που τελικά θα τιμωρήσει τους θωκοθωπευτές, είναι ο ίδιος τους ο εαυτός. Αυτός ο τρόπος τιμωρίας είναι αργός και τελεσίδικος, όμως εμπεριέχει τον κίνδυνο της γενικευμένης καταστροφής. Το αναξιόπιστο συμβούλιο της συναλλαγής και της συγκάλυψης, θα έχει εξάντληση και την τελευταία ικμάδα αξιοπρέπειας και σεβασμού, του χώρου που λυμαίνεται. Έτσι από την μία πόρτα θα βγαίνουν οι αναξιόπιστες ρεμουλοδιοικήσεις (η μία μετά την άλλη) ατιμώρητες και από την άλλη, η τοξοβολία σαν παράπλευρη απώλεια, να επαιτεί τον εξευτελισμό των στρατοπέδων. Η ευθύνη (κατά την γνώμη μου), φίλη αλεπού επιμερίζεται ανάμεσα στα μέλη της γενικής συνέλευσης. Διότι όταν αυτή συνέρχεται κάθε φορά σε σώμα (τα μέλη) οργανώνουν συντεχνίες και ομάδες εξοργισμένων επαναστατών που ζητούν κάθαρση και διαφάνεια. Στην συνέχεια όμως όταν αυτή περατώνεται, οι επαναστάτες μετατρέπονται σε μικρούς νάνους και το Δ.Σ σε χιονάτη. Η διαφορά τους με το κλασσικό παραμύθι έγκειται στο ότι, σΆ αυτό το παραμύθι, η χιονάτη είναι αυτή που μοιράζει τα δηλητηριασμένα μήλα. Έτσι στο τέλος, οι «νάνοι» νομίζουν ότι ζουν καλά και η χιονάτη (με τέτοιους νάνους), σαφώς καλύτερα.
Φίλη «αλεπού» θέλεις δεν θέλεις, να το πιστέψεις. Υπάρχουν κάποιοι που «…συμμετέχουν ενεργά σε μεθοδευμένες συντεχνίες» και αυτοί οι κάποιοι είναι, αθλητές, προπονητές, πρόεδροι, κριτές και ενίοτε επίτροποι. Όλα τα ΅χει ο μπαξές, μοναχά μπροστάρηδες δεν έχει.
(Υ.Γ)… καλό είναι βέβαια να μην λησμονούμε την γνώμη του «λαού», για τον λόγο αυτό σου παραθέτω τα λησμονημένα, (''ΨΗΦΟΦΟΡΙΕΣ - POLLS'') εδώ: https://archery.forumgreek.com/forum-f23/topic-t21.htm
Οι συντεχνίες φίλη αλεπού αλλοιώνουν την Δημοκρατία και οδηγούν στα γνωστά αποτελέσματά, έτσι η δημοκρατία που αλλοιώνεται (κατα τον Αριστοτέλη τον νεότερο)...

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ έγραψε:
...... σπρώχνει ομαδικά προς τον Καιάδα χωρίς να παρέχει δυνατότητα υποψίας καν, στους ..."ενδιαφερομένους"! Basketball
mouse emo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
 
ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Τ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ARCHERY FREE :: Η ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ :: ΑΓΩΝΕΣ-
Μετάβαση σε: