ARCHERY FREE
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ARCHERY FREE

GIA TOXOTES
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008

Πήγαινε κάτω 
+5
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Χρήστος
marion
DRAKOS
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 59
Registration date : 11/12/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2008 5:48 am

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ, ΕΙΠΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΠ’ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΟ ΠΟΔΑΡΙΚΟ, ΠΑΝΤΟΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ (Θα σας πω ποιά είναι!!!).
santa

Ευτυχισμένο και εύστοχο για όλους το 2008 filarakia

Αθλητικός Σκοπευτικός Σύλλογος Αχαΐας (Α.Σ.Σ.Α).
ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 ASSAAVDAR
www.assapatra.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.assapatra.com
DRAKOS

DRAKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Registration date : 07/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2008 4:45 pm

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ, ΕΙΠΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΠ’ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΟ ΠΟΔΑΡΙΚΟ, ΠΑΝΤΟΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ (Θα σας πω ποιά είναι!!!).
santa

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ φίλτατε Γιώργο.
Καλώς μας ήλθες στο φόρουμ από την μία και μόνη είσοδο που έχει, αυτή της ευθείας προς την ανοιχτή πόρτα.
Δεν σε ξέρω για κατσικοπόδαρο, αλλά για καλό και κακό κάνε τρείς φούρλες γύρω από τον εαυτόν σου, φτύσε τρείς φορές σε όλα τα σημεία του ορίζοντα, κρέμασε μια πλεξούδα σκόρδα στον λαιμό σου, πάρε στο χέρι μια ματόχαντρα και......έλα.
Πάντως εμείς....έχουμε περάσει από σαράντα κύματα!!
Καλώς ήλθες στην παρέα μας. suning


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Παρ Ιαν 04, 2008 10:21 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 59
Registration date : 11/12/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2008 10:04 pm

DRAKOS έγραψε:
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ φίλτατε Γιώργο.
Καλώς μας ήλθες στο φόρουμ από την μία και μόνη είσοδο που έχει, αυτή της ευθείας προς την ανοιχτή πόρτα.
Δεν σε ξέρω για κατσικοπόδαρο, αλλά για καλό και κακό κάνε τρις φούρλες γύρω από τον εαυτόν σου, φτύσε τρις φορές σε όλα τα σημεία του ορίζοντα, κρέμασε μια πλεξούδα σκόρδα στον λαιμό σου, πάρε στο χέρι μια ματόχαντρα και......έλα.
Πάντως εμείς....έχουμε περάσει από σαράντα κύματα!!
Καλώς ήλθες στην παρέα μας. suning

Ευχαριστώ φίλτατε Δράκο για την θερμή υποδοχή, θα φροντίσω να προμηθευθώ όλα τα αντιβασκαντικά εφόδια που μου προτείνεις, εκτός εκείνο του πτύειν, γιατί αυτό αφήνει λεκέ στο “πάμφθηνο” Γκωτιέ… κάποιων.
Ιδεολογικά δεν είμαι ενάντιος του πτύειν, μα το αποφεύγω διότι μπορεί να αποτελέσει αιτία μήνυσης από κάποιους αξιόφτυστους.
Στο παρελθόν αν ενθυμούμαι καλά κάποιος νανοπαράγοντας είχε μηνύσει ένα φόρουμ φυσικής ιστορίας για κάτι τέτοιο. Το φόρουμ αυτό από ότι ενθυμούμαι, εξελίχθη (σύμφωνα με τον νόμο της φυσικής επιλογής) σε ανθεκτικότερο και βιοσιμότερο είδος.
Εξ άλλου υπάρχουν και κοινωνιολογικές μελέτες που αιτιολογούν το πτύειν και την σημειολογική του εκδοχή, άσε που καμία φορά «αυτό» μπορεί να επαναφέρει και την όραση (και εξηγούμε):
Ο Ρος Κούμπερ, κοινωνιολόγος στο Πανεπιστήμιο του Πλίμουθ, αναφέρει ότι «το φτύσιμο είναι χειρονομία απαξίωσης. Γιατί; Η έκκριση ενός σωματικού υγρού πάνω σε κάποιον θεωρείται πιο προσβλητική ακόμα κι από το να τον χτυπήσουμε……,
Το φτύσιμο στο πρόσωπο θεωρείται η χειρότερη προσβολή επειδή δεν απαιτεί σωματική επαφή και έχει στόχο να μειώσει τον άλλο, τον οποίο απαξιώνουμε ακόμα και για μια πιο κοπιώδη επίθεση. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, το κατά πρόσωπο φτύσιμο συμβολίζει τον εμετό. Το νόημά του συνοψίζεται στην εξής δήλωση: «Με αηδίασες τόσο, ώστε μου προκαλείς εμετό!» ».
Ο Τζον Σάβατζ στο βιβλίο του England’s Dreaming, αναφέρει το φαινόμενο που πρωτοεμφανίστηκε όταν οι λάτρεις του συγκεκριμένου μουσικού ρεύματος παρεξήγησαν την ανάγκη του Άγγλου μουσικού Τζόνι Ρότεν των Sex Pistols να φτύνει κατά τη διάρκεια των συναυλιών του επειδή υπέφερε από χρόνια βρογχίτιδα. Ερμήνευσαν λοιπόν τη συμπεριφορά του ως αντισυμβατική.
Το φτύσιμο, στην περίπτωση των πανκ, συμβόλιζε την αμφισβήτηση στην αριστοκρατική συμβατικότητα. Μ’ αυτό τον τρόπο ανέστρεψαν την έννοιά του, μετατρέποντάς το σε τιμή και σε σημείο αναφοράς των πολέμιων του κομφορμισμού.
Το φτύσιμο επιδέχεται διαφορετικές ερμηνείες και δε δηλώνει πάντα απαξίωση ή πρόκληση. Κάποιες φορές αποτελεί ιεροτελεστία και συμβολίζει το δηλητήριο που εκκρίνουν τα φίδια. Από την αρχαιότητα θεωρείται ότι προφυλάσσει από τους εχθρούς ή τις αρνητικές επιδράσεις. Το αιγυπτιακό βιβλίο του Άποχι (4ος αι. π.Χ.) περιγράφει πως για να προκαλέσουν το θάνατο στους εχθρούς του Φαραώ οι ιερείς έφτυναν πάνω στα κέρινα ομοιώματά τους. Τόσο οι Έλληνες όσο και οι Ρωμαίοι θεωρούσαν το φτύσιμο κοινή μέθοδο πρόληψης από τη βασκανία.
Το θαύμα με το οποίο ο Ιησούς χάρισε την όραση σε έναν εκ γενετής τυφλό, φτύνοντας στη γη και δημιουργώντας λάσπη την οποία άλειψε πάνω στα μάτια του, έχει μια άλλη συμβολική αξία. Υπενθυμίζει τη βιβλική διήγηση της Δημιουργίας του ανθρώπου, ο οποίος πλάστηκε από λάσπη. Δημιουργώντας τα μάτια με το σάλιο, ο Χριστός έδειξε ότι έχει την ίδια δύναμη με τον Θεό ως μονογενής Υιός Του. Επίσης κατά τον εδώ προορισμό του ο Ιησού βίωσε και ο Ίδιος την προσβολή του πτύειν από τους Ρωμαίους όταν Τον έφτυσαν.

Το φτύσιμο το συναντάμε επίσης στη γερμανική και στη σκανδιναβική μυθολογία. Η εκεχειρία μεταξύ των θεών σφραγιζόταν με το συλλογικό φτύσιμο σ’ ένα δοχείο, από το οποίο γεννήθηκε ο γίγαντας Κβάσιρ, σύμβολο ειρήνης και ευδαιμονίας. Έτσι μετατράπηκε από μέσο προστασίας σε μέσο εξευμενισμού, από όπλο πάλης ενάντια στην κακοτυχία καταλύτης στην αναζήτηση τύχης. Ακόμα και σήμερα πολλοί φτύνουν πάνω σε γάντια, μπάλες ή ζάρια για να εξασφαλίσουν το πολυπόθητο γούρι. Μέχρι και τον περασμένο αιώνα οι έμποροι έφτυναν τα χρήματα που προορίζονταν για συναλλαγή όπως και για να «υγράνουν» τα χέρια τους όταν σκόπευαν να προβούν σε διαπραγματεύσεις.
Είναι χαρακτηριστικό το παράδειγμα του ηγέτη Ντενγκ Ξιάο Πινγκ, ο οποίος, για να υπογραμμίσει ότι ανήκε στο λαό του, σε αντίθεση με τη δυτική αριστοκρατία, τοποθέτησε ένα πτυελοδοχείο μπροστά στη βασίλισσα Ελισάβετ της Αγγλίας κατά τη διάρκεια της συνάντησής τους το 1986. Από πράξη προσβλητική ή απειλητική, σήμερα το φτύσιμο έχει μετατραπεί σε μέσο δίωξης του εγκλήματος αλλά και σε ιατρικό εργαλείο.

Βέβαια θα θεωρούσα άτυχο τον συνειρμό από κάποιον, αν θα έλεγε ότι «..εφόσον μηνύθηκε το φόρουμ της φυσικής ιστορίας από τον Αντίχριστό, θα έπρεπε να μηνυθούν και οι ρωμαίοι από τον Μεσσία.». Δεν θα συμφωνούσα γιατί ο Ιησούς ήταν αθώος και δεν προσεβλήθη, ενώ ο άλλος παρόλο που ήταν αξιοκατάπτυστος προέβει σε μήνυση προκειμένου να ρίξει και αυτός με την σειρά του λάσπη στα μάτια του κόσμου, με ανύπαρκτη σαφώς πιθανότητα ίασης, κανενός (την επόμενη φορά θα κοιτάξω να το αναπτύξω περισσότερο). jocolor


(Υ.Γ) Ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του 2008, οι κάτοικοι του Πεκίνου δεν θα μπορούν πλέον να φτύνουν ή να καπνίζουν στο δρόμο και θα κάνουν μια προσπάθεια να σχηματίζουν τακτικές ουρές, όταν θα χρειάζεται να περιμένουν τη σειρά τους, για να εμφανίσουν μια πιο πολιτισμένη εικόνα προς τον υπόλοιπο κόσμο.

Σημαντικό πιστεύω είναι να αναφέρω πως οι απόψεις μου κάθε φόρα, δεν είναι απαραίτητο να εκφράζουν και τον Α.Σ.Σ.Α.
Όταν ο Α.Σ.Σ.Α θα εκφράζεται μέσω εμένα θα το αναφέρω με σαφήνεια. Οι δημοκρατικές διαδικασίες εντός του συλλόγου μας είναι δεδομένες και δεν θα είμαι εγώ αυτός που θα τις καταλύσει.
Άλλωστε χρωστάω πάρα πολλά στον σύλλογο αυτό και αυτό είναι κάτι, που δεν με νομιμοποιεί στο ελάχιστο να προκαταλάβω τις απόψεις του.
Πολύ περισσότερο βέβαια, την στιγμή που αυτές οι διαδικασίες είναι πάντα αποκύημα δημοκρατικού διαλόγου φιλικής διάθεσης και που έχουν ώς βασικούς στόχους την άνθηση και προαγωγή της τοξοβολίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.assapatra.com
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 06, 2008 10:10 pm

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

[color=black][b]ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ, ΕΙΠΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΠ’ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ.

Καλώς ηρθες φιλε συναθλητη γιώργο! Το ποδαρικό ειναι σίγουρο! Καλη χρονια και σε σενα αλλα και στον ασσα farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 63
Registration date : 08/03/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 09, 2008 10:55 pm

Καλώς σας βρίσκω, όλους τους φίλους της απανταχού Τοξοβολίας. I love you Εύχομαι το φόρουμ αυτό, να γίνει αφορμή ώστε τα νέα παιδιά, να ασχοληθούν με το άθλημα αυτό, ή και με άλλα, ώστε να ξεφύγουν από κακά συναπαντήματα.

Φιλικά Χρήστος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.eleni-ioannou.com
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2008 9:18 am

Χρήστος έγραψε:
.... ώστε τα νέα παιδιά, να ασχοληθούν με το άθλημα αυτό, ή και με άλλα, ώστε να ξεφύγουν από κακά συναπαντήματα.


Καλώς μας ηρθες Χρήστο. Χαιρομαι που εχουμε μαζι μας εναν ανθρωπο που τοσα πολλα προσφέρει στο αθλημα της τοξοβολιας! farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 63
Registration date : 08/03/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20, 2008 7:00 pm

Καλώς μας ηρθες Χρήστο. Χαιρομαι που εχουμε μαζι μας εναν ανθρωπο που τοσα πολλα προσφέρει στο αθλημα της τοξοβολιας! farao[/quote]

Μάριον σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αν και πιστεύω ότι όλοι έχουμε βάλει, "ο κάθε ένας ξεχωριστά" το δικό μας πετραδάκι ώστε να αναπτηχθεί σωστά το άθλημα. Και εγώ χαίρομαι που ήρθα στην παρέα σας και ελπίζω να μου μένει χρόνος για να ασχολούμε πέρισσότερο.

Φιλικά

Χρήστος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.eleni-ioannou.com
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20, 2008 10:07 pm

Φίλτατε καλωσώρισες! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23, 2008 10:00 pm

Χρήστος έγραψε:
Καλώς σας βρίσκω, όλους τους φίλους της απανταχού Τοξοβολίας. I love you Εύχομαι το φόρουμ αυτό, να γίνει αφορμή ώστε τα νέα παιδιά, να ασχοληθούν με το άθλημα αυτό, ή και με άλλα, ώστε να ξεφύγουν από κακά συναπαντήματα.

Φιλικά Χρήστος

Καλώς όρισες φίλε Χρήστο, σου ευχόμαστε κουράγιο, δύναμή και πολλές επιτυχίες στην μικρή Ελένη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
stfmich

stfmich


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 53
Localisation : Γαλάτσι
Registration date : 12/05/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 4:27 pm

Χαιρετώ τους φίλους της Τοξοβολίας!
Είμαι 37 ετών και ονομάζομαι Στέφανος. Η τοξοβολία με συγκινούσε από τα χρόνια της νεότητας αλλά για λόγους που πολλές φορές κανείς δε μπορεί να εξηγήσει η επιθυμία μου έπαιρνε το δρόμο της παράτασης. Τώρα έχω μια θαυμάσια σύζηγο που θέλει να ακολουθήσει και αυτή μαζί μου και ελπίζω άμεσα αν ξεπεραστεί κάποιο νομικό -ενδεχομένως- εμπόδιο να γραφτώ σε κάποιο σύλλογο (ΑΣΤΑ).

Φιλικά προς όλους,

Στέφανος! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΤρι Μάης 13, 2008 8:10 am

stfmich έγραψε:
Χαιρετώ τους φίλους της Τοξοβολίας!....
Η τοξοβολία με συγκινούσε από τα χρόνια της νεότητας αλλά για λόγους που πολλές φορές κανείς δε μπορεί να εξηγήσει η επιθυμία μου έπαιρνε το δρόμο της παράτασης.

Καλημερα φιλε Στεφανε . Καλως ηρθες στο forum αλλα και στην τοξοβολια γενικοτερα.
farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΤρι Μάης 13, 2008 3:59 pm

stfmich έγραψε:
Χαιρετώ τους φίλους της Τοξοβολίας!
Είμαι 37 ετών και ονομάζομαι Στέφανος.............. Τώρα έχω μια θαυμάσια σύζηγο που θέλει να ακολουθήσει και αυτή μαζί μου και ελπίζω άμεσα αν ξεπεραστεί κάποιο νομικό -ενδεχομένως- εμπόδιο να γραφτώ σε κάποιο σύλλογο (ΑΣΤΑ).

Φιλικά προς όλους,

Στέφανος! Very Happy

Καλωσόρισες φίλε Στέφανε στην τοξούπολη.
Ακολουθήστε (εσύ και η σύζυγος σου) τον δρόμο που ορίζει η καρδιά σας. Κανένας δρόμος δεν είναι εύκολος, πέρα από εκείνον (τον βραχύ), του ενδοτισμού, της δολοπλοκίας και της ντροπής.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
stfmich

stfmich


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 53
Localisation : Γαλάτσι
Registration date : 12/05/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2008 10:41 am

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
perivleptos




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 60
Localisation : Θεσσαλονίκη
Registration date : 19/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΤρι Αυγ 19, 2008 2:38 pm

Καλησπέρα σας
Είμαι ο Κώστας απο την Θεσσαλονίκη...Είχα ασχοληθεί με την τοξοβολία πρίν απο 10 τουλάχιστον χρόνια.. Τα τελευταία 2 χρόνια τρώγωμαι πάλι να ξεκινησω αλλα δεν βρίσκω τον τρόπο. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος απο Θεσσαλονικη!!!
Ευχαριστώ lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perivleptos.gr
ssidi

ssidi


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 48
Registration date : 21/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλησπέρα!   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 21, 2008 6:47 pm

Καλησπέρα και από εμένα,
χαίρομαι που βρίσκω ένα φόρουμ τοξοβολίας.
Με την τοξοβολία ασχολήθηκα πριν από 5 περίπου χρόνια, μετά από την ενασχόλησή μου με την σκοποβολή. Η τοξοβολία με κέρδισε αμέσως. Δυστυχώς όμως οι συγκυρίες δεν με άφησαν να συνεχίσω τις προπονήσεις μου.
Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω και πάλι μόλις βρω τον χρόνο. Το πρόβλημα είναι ότι πλέον ζω σε νησί και δεν υπάρχει όμιλος ή προπονητής για να με βοηθήσει.....Κάτι θυμάμαι όμως από παλιά και θέλω έστω και μόνη να κάνω προσπάθεια. Ελπίζω να σας βρω συνοδοιπόρους και συμβουλάτορες σε αυτήν μου την προσπάθεια.
Σοφία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
perivleptos




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 60
Localisation : Θεσσαλονίκη
Registration date : 19/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 22, 2008 12:30 pm

Γειά σου Σοφία,
Πράγματι και εγώ χάρηκα που βρήκα αυτό το φορουμ...και εγώ ψάχνω να βρώ άκρη για σύλλογο στην πόλη μου και confused μάλλον confused νιώθω πιο τυχερος απο σένα....Αλήθεια σε πιο νησί είσαι?

Ελπίζω να τα λέμε...

Διαβάζοντας πάντως τα post διαπιστώνω μια μεγάλη ανακατωσούρα στους χώρους του αθλήματος....
Πολύ ασχημα πράγματα αυτά!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perivleptos.gr
ssidi

ssidi


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 48
Registration date : 21/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 22, 2008 4:46 pm

Στην Ικαρία ζω perivleptos.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
perivleptos




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 60
Localisation : Θεσσαλονίκη
Registration date : 19/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 22, 2008 4:58 pm

Σοφία, για να μη παρεξηγηθώ πιο τυχερός νιώθω στο θέμα "Σύλλογος" και κατ' επέκταση αγωνιστική και προπονιτική δυνατότητα...γιατί κατα τ'αλλα άστα να πάνε δεν παίζετε η πόλη...
Ικαρία λοιπόν ...μάλιστα!!! Δεν έχω έρθει ποτέ..πάντα όμως η ιδέα της ζωής σε νησί τον χειμώνα με ενθουσίαζε...Πέρασα ένα μήνα περίπου χειμώνα στην Λέρο (όχι ως τρόφιμος του νοσοκομείου) και πραγματικά έχω πολύ όμορφες αναμνήσεις..
Οταν έκανες τοξο, ήσουν Αθήνα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perivleptos.gr
ssidi

ssidi


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 48
Registration date : 21/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 22, 2008 5:10 pm

Δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγηθείς, κατάλαβα τι εννούσες.
Το να ζεις σε νησί τον χειμώνα δεν είναι τόσο άσχημο όσο το κάνουν μερικοί να φαίνεται! Μια χαρά είναι για την ακρίβεια....
Ήμουν στον Σύλλογο της Δράμας αλλά δεν είχα πάει σε κανέναν αγώνα γιατί όπως προείπα δεν με άφησαν οι συγκυρίες να το κάνω.
Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει μεν η δυνατότητα του να μπορώ να παραβρεθώ σε αγώνες, αλλά για μένα η τοξοβολία είναι πολύ περισσότερα. Είναι επικοινωνία με τον εαυτό μου. Γι αυτό και πάση θυσία θα προσπαθήσω αυτό τον χειμώνα να ξεκινήσω προπονήσεις έστω και μόνο για μενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
perivleptos




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 60
Localisation : Θεσσαλονίκη
Registration date : 19/08/2008

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 23, 2008 5:03 pm

Σαφώς και η επικοινωνία με το μέσα μας και η αυτογνωσία είναι ένας απο τους σκοπούς της ζωής μας και αν αυτό το πετυχαίνουμε μέσα απο τον αθλητισμό τότε τι πιο όμορφο...Προσωπικά θα μου άρεσε και η "κοντρίτσα" με τον συναθλητή μου ή ακόμη και η "ατμόσφαιρα" των αγώνων...Την έζησα 2 φορές με τον σύλλογο μου τότε και πραγματικά ήταν πολύ όμορφες στιγμές...
Τότε ήμουν μέλος στον Ωριωνα (Θεσσαλονικη), αλλά από ότι βλέπω σήμερα ασχολείται μόνο με σκοποβολή...
Οπως και να'χει και εγώ θα ετοιμάσω τον "στίβο" μου μιας και έχω την δυνατότητα στο σπίτι μου να έχω και θα δούμε...
Φιλιά στην Ικαρία
Κώστας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perivleptos.gr
 
ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2008
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ARCHERY FREE :: ΕΝ ΑΡΧΗ :: ΕΙΣΟΔΟΣ-
Μετάβαση σε: