ARCHERY FREE
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ARCHERY FREE

GIA TOXOTES
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007

Πήγαινε κάτω 
+21
roula_1
Άρτεμις
merlin
Vassilis
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
LOUIS
giorgos
ΓΙΑΝΝΗΣ
Δημήτρης Π.
marion
ARROW
ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ
MANOS
aetos
Dark Archer
ALEPOU
mandragoras
PONTIKOS
DRAKOS
NIKOS
Admin
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2007 2:50 am

Αγαπητοί προσκεκλημένοι το FORUM αυτό δημιουργήθηκε με σκοπό να μπορούν εκφράζουν ελεύθερα τις απόψεις τους, όλοι αυτοί που αγαπούν την τοξοβολία και εκφράζονται δια μέσου αυτής. Προσδοκώ με τον καιρό να αποτελέσει την χώρα της μεγάλης οικογένειας των τοξοτών. Να γίνει εκείνο το σημείο συνάντησης μέσα από το οποίο θα οργανώνονται, θα διαφωνούν, θα καταγγέλλουν, θα μαθαίνουν και θα δοκιμάζουν την ορθότητα των απόψεων τους όλοι οι τοξοβόλοι.
Μέσα λοιπόν στα πλαίσια της ελεύθερης έκφρασης και της δημοκρατίας (των πατρογονικών μας αυτών αρχών), είμαι υποχρεωμένος να μην μπορώ να αρνηθώ και την επίσκεψη όλων εκείνων που αντιπαλεύουν τις πιο πάνω αρχές και ακόμη-ακόμη όλων εκείνων που αντιπαλεύουν το άθλημα για το οποίο πασχίζουμε.
Η υποχρέωση μου αυτή όμως γεννά μια άλλη, εκείνη που με προστάζει να υπερασπιστώ όλα εκείνα που τους ευεργέτησαν και τα οποία θα τολμήσουν να καταλύσουν ή να διαβάλουν.
Εκείνο που δεν θα ανεχθώ και δεν θα επιτρέψω είναι η οποιαδήποτε προσπάθεια, από τον οποιοδήποτε, να φιμώσει ή και να ποινικοποίηση την αρχέγονη ανάγκη μας να συνυπάρχουμε και να εκφραζόμαστε.
Εκτός των προηγουμένων, θα ήθελα να ζητήσω απ’ όλους εκείνους θα βρίσκονται στην μεγάλη συντροφιά των τοξοτών να κρατήσουν τον χώρο καθαρό από ότι προσβάλει και βρίσκεται σε αφθονία στο διαδίκτυο (ύποπτους συνδέσμους και οτιδήποτε προσανατολίζεται στο χυδαίο ή απεχθές).
Εν κατακλείδι θα ήθελα να ευχαριστήσω τους δυο πρώτους φίλους που με τίμησαν με τον ερχομό τους. Την Marion και τον Νίκο. Μεγάλη μου τιμή και τους ευχαριστώ.
study


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Τρι Ιουλ 10, 2007 10:35 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
NIKOS




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2007 10:20 am

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΠΗΚΑ... Very Happy
Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΑΝΤΜΙΝ... Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2007 11:52 am

NIKOS έγραψε:
ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΠΗΚΑ... Very Happy
Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΑΝΤΜΙΝ... Exclamation
Arrow
Φίλε Νίκο ευχαριστώ. Θα είθελα αν μπορούσες να ενημερώσεις, όποιους απο του συντοξότες μας γνωρίζεις για την ύπαρξη του βήματος αυτού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
DRAKOS

DRAKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Registration date : 07/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2007 3:13 pm

Τις καλύτερες ευχές μου για ένα ευοίωνο μέλλον αυτού του φόρουμ. cheers
Ευελπιστώ στην αμέριστη συμπαράσταση των τοξοβόλων αθλητών, για πλήρη, σαφή, αντικειμενική, αληθή πληροφόρηση.
Το μέλλον προδιαγράφεται μόνο όταν υπάρχει σύμπνοια, ομαδικότητα, προγραμματισμός. sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 10, 2007 6:55 am

DRAKOS έγραψε:
Τις καλύτερες ευχές μου για ένα ευοίωνο μέλλον αυτού του φόρουμ. cheers
Ευελπιστώ στην αμέριστη συμπαράσταση των τοξοβόλων αθλητών, για πλήρη, σαφή, αντικειμενική, αληθή πληροφόρηση.
Το μέλλον προδιαγράφεται μόνο όταν υπάρχει σύμπνοια, ομαδικότητα, προγραμματισμός. sunny

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Disabled_archery_02

Φίλε DRAKO ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ευχαριστώντας σε για την συμμετοχή σου στο FORUM των τοξοτών.
Είμαι σίγουρος πως όσο οι τοξότες παλεύουν να διατηρήσουν την τοξοβολία αξιοπρεπή και ανεξάρτητη από κάθε κακόβουλη παρέμβαση το μέλλον θα είναι ευοίωνο.
Μέχρι σήμερα έχουν αποδείξει ότι μπορούν. Ελπίζω ο χώρος αυτός να είναι αντάξιος των προσδοκιών τους.
sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12, 2007 9:13 pm

Μεταφέρω το μήνυμα αυτό εκ μέρους του καλού μας φίλου ΑΕΤΟΥ που σύντομα θα μετακομίσει στην γειτονιά μας κόντρα στον νόμο του Μέρφη.


'' ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΣΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ -ΤΟΞΟΒΟΛΩΝ, ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ''ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ'', ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΥΧΕΣ.
ΑΕΤΟΣ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
mandragoras

mandragoras


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Registration date : 07/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12, 2007 11:55 pm

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 13
Σ’ αυτό το Φόρουμ που ‘ρθαμε τόξο να μην τσακίσει κι ο νοικοκύρης ο Admin τούτο να μην το κλείσει.

Χαιρετώ εσάς που βρήκα και ανυπομονώ γι’ αυτούς που θα έρθουν.

Όλα εύχομαι να πάνε καλά και να περάσουμε καλά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Παρ Ιουλ 13, 2007 12:26 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ALEPOU

ALEPOU


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Registration date : 12/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12, 2007 11:55 pm

Με μεγάλη μου ικανοποίηση χαιρετίζω το νέο αυτό φόρουμ, απόδειξη της συνέχειας αυτών των αδούλωτων σκεπτόμενων , εραστών του ωραίου της τοξοβολίας άθλημα. drunken
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Archer

Dark Archer


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 48
Registration date : 13/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13, 2007 9:23 am

... να μπω και εγώ με το "δεξί"...

Εύχομαι η συνδρομή όλων από εμάς να φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα...

Ευχαριστώ το "ΠΟΝΤΙΚΟ" για την ενημέρωση και πρόσκληση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos

aetos


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ηλικία : 63
Localisation : KONITSA
Registration date : 13/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13, 2007 1:56 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΦΙΛΟ Π Ο Ν Τ Ι Κ Ο ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝΤΙΑ.......
ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΑΛΟΝΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ''13 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ'' farao ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ Very Happy Very Happy
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.epirus.com/limni  timficlub.com
MANOS




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Registration date : 14/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 14, 2007 7:13 pm

ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΝΕΟ FORUM ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 15, 2007 1:17 am

mandragoras έγραψε:
Σ’ αυτό το Φόρουμ που ‘ρθαμε τόξο να μην τσακίσει κι ο νοικοκύρης ο Admin τούτο να μην το κλείσει.
Χαιρετώ εσάς που βρήκα και ανυπομονώ γι’ αυτούς που θα έρθουν.

Όλα εύχομαι να πάνε καλά και να περάσουμε καλά.

ALEPOU έγραψε:
Με μεγάλη μου ικανοποίηση χαιρετίζω το νέο αυτό φόρουμ, απόδειξη της συνέχειας αυτών των αδούλωτων σκεπτόμενων , εραστών του ωραίου της τοξοβολίας άθλημα. drunken

Dark Archer έγραψε:
... να μπω και εγώ με το "δεξί"...
Εύχομαι η συνδρομή όλων από εμάς να φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα...
Ευχαριστώ το "ΠΟΝΤΙΚΟ" για την ενημέρωση και πρόσκληση...

aetos έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΦΙΛΟ Π Ο Ν Τ Ι Κ Ο ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝΤΙΑ.......
ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΑΛΟΝΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ''13 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ'' farao ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ Very Happy Very Happy
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

MANOS έγραψε:
ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΝΕΟ FORUM ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ.

Ευχαριστώ από καρδιάς όλα τα μέλη αυτής της τοξούπολης, για τις θερμές τους ευχές και για την τιμή που μου έκαναν με την επίσκεψη τους. Ελπίζω στην μόνιμη εγκατάσταση τους και στην αυθόρμητη, ισότιμη και ελεύθερη έκφραση τους. Ο χώρος αυτός δημιουργήθηκε με τις πιο πάνω αρχές, καθώς επίσης και με την προοπτική μέσω αυτού να εκφράζονται όλοι, έχουν δεν έχουν το χάρισμα του γραπτού λόγου. Και αυτό γιατί πιστεύω, ότι μπορεί να γίνει δάσκαλος μας ακόμη κι ένα μικρό παιδί. Σημασία έχουν οι καλές προθέσεις και οι ειλικρίνεια των όσων μας πλησιάζουν. Θα ήθελα να μπορούσα να σας παρουσιαστώ με το όνομά μου μιας και είμαι και εγώ ένας από εσάς, στοχεύω και αγωνίζομαι δίπλα σας, μιλώ και αστειεύομαι μαζί σας. Όμως τα πρόσφατα γεγονότα που ανάγκασαν τον φίλο μας τον Άρη σε φίμωση του χώρου που αρχικά είχαμε και εκφραζόμασταν, καθώς και η βούληση μου να σας προστατεύσω από κάθε κακόβουλή συμπεριφορά, με αναγκάζουν να διατηρήσω την ανωνυμία μου και κατ’ επέκταση και την δική σας. Σ’ αυτό το φόρουμ οι πονηρούληδες Μπάζουρες και οι συν αυτόν, δεν θα βρουν τρόπο να περάσουν, για τον πολύ απλό λόγω. Δεν υπάρχουν κερκόπορτες. Επομένως μπορείτε να εκφράζεστε ελεύθερα, με επιχειρήματα και αποδείξεις, σεβόμενοι τον εαυτό σας και τους άλλους. Όσοι νομίζουν ότι θίγονται ή συκοφαντούντε δεν θα τους εμποδίσει κανείς να απαντήσουν και να υπερασπίσουν τον εαυτό τους και αν αποδείξουν το δίκιο τους, θα τους συνδράμω προσωπικά. Αν όμως τολμήσουν να απειλήσουν η να εκβιάσουν, όπως στην περίπτωση που προανέφερα, τότε θα αποδείξουν για άλλη μια φορά πως το πρόβλημα τους δεν είναι η ευθιξία, μα η αποκάλυψη της αλήθειας και η δημοσιοποίηση της. Ευχαριστώ εκ νέου, αυτούς που ήρθαν καθώς και αυτούς που θα έρθουν, τον καθένα ξεχωριστά. Τέλος θα ήθελα να σας παρακαλέσω να κάνετε γνωστό το FORUM σε όλους τους τοξότες, έφιππους και μη, διότι τους έχουμε όλους ανάγκη. Μη ξεχνάμε πως οι αγωνίες μας και οι δυσκολίες συνεχίζονται.
Ανασυντασσόμαστε δεν υποχωρούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 15, 2007 3:36 am

Admin έγραψε:
....Όμως τα πρόσφατα γεγονότα που ανάγκασαν τον φίλο μας τον Άρη σε φίμωση του χώρου που αρχικά είχαμε και εκφραζόμασταν, καθώς και η βούληση μου να σας προστατεύσω από κάθε κακόβουλή συμπεριφορά, με αναγκάζουν να διατηρήσω την ανωνυμία μου και κατ’ επέκταση και την δική σας. Σ’ αυτό το φόρουμ οι πονηρούληδες Μπάζουρες και οι συν αυτόν, δεν θα βρουν τρόπο να περάσουν, για τον πολύ απλό λόγω. Δεν υπάρχουν κερκόπορτες…..

Φίλε Admin-Zorro (αστειεύομαι.. Very Happy )μπαίνω και εγώ με τα δύο δεξιά πόδια στο βήμα αυτό και σου εύχομαι σιδερένια θέληση και επιτυχία στο FORUM. Εύχομαι όλα να πάνε καλά για την τοξοβολία και τους τοξότες. Συμφωνώ για τις κερκόπορτες, αλλά εγώ κατάφερα να βρω μια τρυπούλα για να τρυπώσω. Εγώ είναι να μην τρυπώσω! Άμα τρυπώσω μετά άσεμε….. Aκόμη θα ήθελα δημόσια να ζητήσω από τον Άρη που τόσα του χρωστάμε, να έρθει στην συντροφιά μας γνωρίζοντας του πως κανείς μας δεν θα τον εγκαταλείψει και το ξέρει. Στην προσπάθεια μου δε να ενημερώσω κάποιους φίλους από το παλιό φόρουμ για το νέο, έστειλα και σε μένα μήνυμα (να πάρει!.. bounce ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 15/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 15, 2007 10:44 am

Φιλοι τοξότες, εγγράφομαι και εγώ στο νέο μας forum, με χαρά και ικανοποίηση και εύχομαι να είναι τουλάχιστον εξ ίσου επιτυχές όσο και το παλαιότερο. Σας χαιρετώ όλους και ιδιαίτερα τον ΠΟΝΤΙΚΟ που με ειδοποίησε για την έναρξη αυτού του forum.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ARROW

ARROW


Αριθμός μηνυμάτων : 46
Localisation : ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ
Registration date : 10/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 15, 2007 11:02 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ Η ARROW ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ....ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΘΗΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.... Laughing Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 16, 2007 9:12 am

Καλημερα σας φιλοι και συναθλητες τοξοβολοι!

Χαιρομαι που εχουμε παλι ενα τοπο να εκφραζουμε τις ανησυχιες μας αλλα και την αγαπη μας για το αθλημα της τοξοβολιας.

Φιλε αντμιν η τιμη ειναι δικη μου που παλι με φιλοξενεις σε μια οαση της τοξοβολιας οπως ειναι αυτο το forum !

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημήτρης Π.

Δημήτρης Π.


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 33
Localisation : Αθήνα
Registration date : 15/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 18, 2007 12:23 am

Χαιρετώ όλους τους παλιούς και καινούριους φίλους που εγγράφηκαν σε αυτό το forum και εύχομαι να αποτελέσει μέσο πληροφόρησης και εκμάθησης για τους τοξότες μας. Συγχαρητήρια στον admin και σε όλους όσους βοήθησαν να παραμείνει ζωντανή η φωνή της ελληνικής τοξοβολίας. Επίσης, ευχαριστώ τον φίλο Ποντικό που μπήκε στον κόπο να μας ενημερώσει για τη δημιουργία του νέου forum. Καλή αρχή! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣ




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 20/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 20, 2007 11:48 pm

Xαιρετω ολους τους φιλους ,φιλες ,τοξοτες. Ειχα τρομαξει για ενα διαστημα.Ευχαριστω τον φιλο Ποντικο που με ενημερωσε για το καινουργιο site του Φορουμ.
Οπως βλεπετε προσπαθω να γραφω Ελληνικα.(Πλακα εχει) LOL.
Ετσι για λιγο κοτσομπολιο Θα σας πω τι επαθε ο φιλος μου ο Εμβολιαδης. Λιγο Υπομονη να διαταυροθουν οι πληροφοριες.
Ευχομαι καλη επιτυχια με το Φορουμ,και η επικοδομιτικη κριτικη φανταζομαι να επιτρεπετε,μηδενος εξερουμενου.(Εμενα εννοω)
Για σας. Γιαννης απο Δραμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgos




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 48
Registration date : 13/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 24, 2007 6:35 pm

Τι έγινε βρε παιδιά; Αυτό το forum δημιουργήθηκε μόνο για να πούμε ένα <<γειά>> ; Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos

aetos


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ηλικία : 63
Localisation : KONITSA
Registration date : 13/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 24, 2007 7:30 pm

giorgos έγραψε:
Τι έγινε βρε παιδιά; Αυτό το forum δημιουργήθηκε μόνο για να πούμε ένα <<γειά>> ; Sleep
giorgos
ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΑΚΟΜΗ.
Η ΚΑΝΟΥΝ '' ΚΡΥΦΕΣ'' ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.epirus.com/limni  timficlub.com
ALEPOU

ALEPOU


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Registration date : 12/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 26, 2007 11:31 pm

ΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

Ετσι για λιγο κοτσομπολιο Θα σας πω τι επαθε ο φιλος μου ο Εμβολιαδης. Λιγο Υπομονη να διαταυροθουν οι πληροφοριες.
Φίλε Γιάννη η βόμβα που πέταξες δεν έχει σκάσει ακόμα . bom Περιμένουμε σύντομα να διασταυρώσεις τις πληροφορίες σου γιατί είναι σημαντικό να αναφερόμαστε ολοκληρωμένα και φυσικά τεκμηριωμένα, όταν επωνύμως εκθέτουμε πράγματα και καταστάσεις. study Ωστόσο όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά , γι’ αυτό μην μας κρατάς σε αναμονή . Sleep

Υ.Γ. Καλό είναι αυτό το θέμα να πάρει θέση σε αλλη ενότητα π.χ. ΄΄ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ΄΄
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 27, 2007 1:48 am

ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ έγραψε:
Φιλοι τοξότες, εγγράφομαι και εγώ στο νέο μας forum, με χαρά και ικανοποίηση και εύχομαι να είναι τουλάχιστον εξ ίσου επιτυχές όσο και το παλαιότερο. Σας χαιρετώ όλους και ιδιαίτερα τον ΠΟΝΤΙΚΟ που με ειδοποίησε για την έναρξη αυτού του forum.

PONTIKOS έγραψε:
Φίλε Admin-Zorro (αστειεύομαι.. Very Happy )μπαίνω και εγώ με τα δύο δεξιά πόδια στο βήμα αυτό και σου εύχομαι σιδερένια θέληση και επιτυχία στο FORUM. Εύχομαι όλα να πάνε καλά για την τοξοβολία και τους τοξότες. Συμφωνώ για τις κερκόπορτες, αλλά εγώ κατάφερα να βρω μια τρυπούλα για να τρυπώσω. Εγώ είναι να μην τρυπώσω! Άμα τρυπώσω μετά άσεμε….. Aκόμη θα ήθελα δημόσια να ζητήσω από τον Άρη που τόσα του χρωστάμε, να έρθει στην συντροφιά μας γνωρίζοντας του πως κανείς μας δεν θα τον εγκαταλείψει και το ξέρει. Στην προσπάθεια μου δε να ενημερώσω κάποιους φίλους από το παλιό φόρουμ για το νέο, έστειλα και σε μένα μήνυμα (να πάρει!.. bounce ).

ARROW έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ Η ARROW ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ....ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΘΗΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.... Laughing Very Happy

marion έγραψε:
Καλημερα σας φιλοι και συναθλητες τοξοβολοι!
Χαιρομαι που εχουμε παλι ενα τοπο να εκφραζουμε τις ανησυχιες μας αλλα και την αγαπη μας για το αθλημα της τοξοβολιας.
Φιλε αντμιν η τιμη ειναι δικη μου που παλι με φιλοξενεις σε μια οαση της τοξοβολιας οπως ειναι αυτο το forum !

Δημήτρης Π. έγραψε:
Χαιρετώ όλους τους παλιούς και καινούριους φίλους που εγγράφηκαν σε αυτό το forum και εύχομαι να αποτελέσει μέσο πληροφόρησης και εκμάθησης για τους τοξότες μας. Συγχαρητήρια στον admin και σε όλους όσους βοήθησαν να παραμείνει ζωντανή η φωνή της ελληνικής τοξοβολίας. Επίσης, ευχαριστώ τον φίλο Ποντικό που μπήκε στον κόπο να μας ενημερώσει για τη δημιουργία του νέου forum. Καλή αρχή! Very Happy

ΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:
Xαιρετω ολους τους φιλους ,φιλες ,τοξοτες. Ειχα τρομαξει για ενα διαστημα.Ευχαριστω τον φιλο Ποντικο που με ενημερωσε για το καινουργιο site του Φορουμ.
Οπως βλεπετε προσπαθω να γραφω Ελληνικα.(Πλακα εχει) LOL.
Ετσι για λιγο κοτσομπολιο Θα σας πω τι επαθε ο φιλος μου ο Εμβολιαδης. Λιγο Υπομονη να διαταυροθουν οι πληροφοριες.
Ευχομαι καλη επιτυχια με το Φορουμ,και η επικοδομιτικη κριτικη φανταζομαι να επιτρεπετε,μηδενος εξερουμενου.(Εμενα εννοω)
Για σας. Γιαννης απο Δραμα.



Ευχαριστώ τα καινούργια μέλη για τις ευχές τους και τα καλά τους λόγια. Καλωσορίζω με την σειρά μου όλους εσάς που τιμήσατε το Archery free με την παρουσία σας. Οφείλω να επαναλάβω πως αυτός ο χώρος ανήκει εξ ολοκλήρου στους τοξότες, οι οποίοι έχουν την υποχρέωση να τον αναπτύξουν και να του δώσουν την μορφή που αυτοί θέλουν. Έχω εμπιστοσύνη σε όλους εσάς και πιστεύω πως θα το φροντίσετε όπως τα τόξα και τα βέλη σας. Είμαι σίγουρος πως θα γίνει μέρος του εξοπλισμού μας. Το μόνο που θα κάνω εγώ θα είναι η προστασία του από τις όποιες κακόβουλες επιθέσεις, και η συντήρηση του. cheers sunny


giorgos έγραψε:
Τι έγινε βρε παιδιά; Αυτό το forum δημιουργήθηκε μόνο για να πούμε ένα <<γειά>> ; Sleep

Αγαπητέ συντοξότη Γιώργο πιστεύω πως στο μέλλον το Forum θα σφύζει από ζωή. Σαφώς δεν δημιουργήθηκε για αυτό (…να λέμε ένα γεια) , αλλά μην ξεχνάμε πως όλα τα δένδρα δεν μεγαλώνουν με τον ίδιο ρυθμό και δεν προσφέρουν τον ίδιο ίσκιο. Εδώ έχουμε ένα δένδρο που σίγουρα θα αναπτυχθεί αρκετά και θα μας προσφέρει απλόκλαρα την δροσιά του ίσκιου του. Άσε που του παρέχουμε την αγάπη μας η οποία είναι αντιπυρική προστασία απέναντη στους πυρολάγνους, το νέο φρουτο της εποχής μας που κατέκαψε την γη μας. What a Face

aetos έγραψε:
ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΑΚΟΜΗ.
Η ΚΑΝΟΥΝ '' ΚΡΥΦΕΣ'' ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ Laughing Laughing Laughing

Φίλε αετέ έχεις δίκιο για τις διακοπές. Με την ζέστη που επικρατεί, σίγουρα όσοι κάνουν προπονήσεις, τις κάνουν το βράδυ. Αν όχι θα έχουμε πολλούς ξεροψημένους στην παρέα μας, απ’ τον Σεπτέμβρη. afro


Θέλω να ευχαριστήσω στην συνέχεια τον φίλο τον ποντικό, που κατάφερε να προσκαλέσει (από ότι διαβάζω) αρκετούς φίλους από το προηγούμενο Forum. Επίσης να συμφωνήσω μαζί του για την αναγκαιότητα της ύπαρξης του Άρη στην παρέα μας. Ποντικέ δεν σε βλέπω να τρυπώνεις στο Archery free. Διακοπούλες;...Διακοπούλες;…!!!! Laughing Basketball lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 27, 2007 10:00 am

Admin έγραψε:
Θέλω να ευχαριστήσω στην συνέχεια τον φίλο τον ποντικό, που κατάφερε να προσκαλέσει (από ότι διαβάζω) αρκετούς φίλους από το προηγούμενο Forum. Επίσης να συμφωνήσω μαζί του για την αναγκαιότητα της ύπαρξης του Άρη στην παρέα μας. Ποντικέ δεν σε βλέπω να τρυπώνεις στο Archery free. Διακοπούλες;...Διακοπούλες;…!!!! Laughing Basketball lol!

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Istockphoto_2492242_can_of_worms
Φίλε Admin διακοπούλες, αλλά ευτυχώς που υπάρχουν και τα καφενεία με την παροχή σύνδεσης στο διαδίκτυο (καφέ internet αμάν…τουρκιστί).
Όσο αφορά την πρόσκληση των σημαντικών και απαραίτητων φίλων μας στο νέο Forum, το θεώρησα αναγκαιότητα και υποχρέωση μου να τους προσκαλέσω, διότι πιστεύω το ίδιο θα έκαναν και οι αυτοί για μένα αν ξετρύπωναν το βήμα αυτό. Εξ άλλου η ανησυχία και το ενδιαφέρων που έδειξαν στην περίπτωση του φίλου μας του Άρη δεν είναι ευκαταφρόνητο γεγονός. Ποιος δεν θέλει να έχει τέτοιους φίλους και συνομιλητές; Τιμή μας και καμάρι μας.
Μόνο οι κάθε λογής Μπάζουρες φοβούνται την ανεξαρτησία της σκέψης και την εφαρμογή του διαλόγου.
Με την ευκαιρία της αναφοράς του συγκεκριμένου μιαρού εκβιαστή έχω να αναφέρω, ότι σε μερικές ημέρες από τώρα θα τον παραδώσω στους τοξότες αποκαλύπτοντας ένα άλλο πρόσωπο του, εκείνο πλαστογράφου και του ψευδομάρτυρα. Προσκομίζοντας αδιάσειστα στοιχειά που θα το αποδεικνύουν περίτρανα.
Αν τώρα έχει κανείς την ψυχή να τολμήσει να εκβιάσει εκ νέου και να απειλήσει, εδώ είμαστε.
Θα πρέπει να γνωρίζουν οι απανταχού σκόληκες πως ο μόνος τρόπος που αρμόζει κατά την εφαρμογή της οσφιοκαμπτικής τους συμπεριφοράς, είναι η εφαρμογή της σόλας των παλαιότερων των υποδημάτων μου, επί του γλοιώδους και αποκρουστικού κουφαριού τους, υπό την αναγκαία και ικανή πίεση επ’ αυτού.
Όσοι χαριεντίζονται με κρετίνους σαν αυτούς και χρησιμοποιούνται από αυτούς να γνωρίζου,ν ότι τους περιμένει αργά η γρήγορα η ίδια μοίρα. Τους εκβιαστές και τους λοιδορούς δεν τους εκτιμούν τους χρησιμοποιούν.
Τώρα αν οι όποιοι ομόσπονδοι θωκιστές επιμένουν να συναλλάσσονται και να συνεργάζονται με τέτοια θλιβερά πλάσματα, δικαίωμα τους. Αλλά να γνωρίζουν πως ο θώκος δεν είναι απυρόβλητος και ιδιωτικός, είναι δανικός και αιρετός.
Σε αυτή την αταλάντευτη και μαχητική συμπεριφορά μας οδηγεί όχι ή ανάγκη της δικής μας επιβίωσης μα η ανάγκη της επιβίωσης αυτών που θα έρθουν. Δεδομένου του ότι, αυτόν τον κόσμο δεν τον κληρονομήσαμε από τους γονείς μας, τον δανειστήκαμε από τα παιδιά μας και πρέπει να τους τον επιστρέψουμε με τον νόμιμο τόκο, στην χειρότερη των περιπτώσεων.
Τελειώνοντας φίλε Zorro-Admin θα ήθελα να σου εξομολογηθώ πως εκείνη η ενότητα «οτιδήποτε» με γαργαλάει στις αισθήσεις. Μου κάνει ένα πράγμα σαν τυράκι. Λέω την επόμενη φορά να τρυπώσω εκεί μέσα.
Εσύ φίλε Γιάννη τι λες;
affraid

Υ.Γ: ξέχασα να αναφέρω στην κοινότητα ότι προσκάλεσα στο Forum και εκείνους που υπεραμύνονταν των εκβιαστών, γιατί πιστεύω πως μέσα από τις αντιθέσεις προάγεται η ισχύς της δημοκρατίας. Εξ άλλου θα πρέπει να έχουμε και τα δύο πόδια στην ίδια βάρκα. Στην αντίθετη περίπτωση θα απομακρυνθούν οι βάρκες και θα βρεθούμε μεσοπέλαγα. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
ARROW

ARROW


Αριθμός μηνυμάτων : 46
Localisation : ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ
Registration date : 10/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 27, 2007 9:04 pm

ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ affraid ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΜΕ cheers Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LOUIS

LOUIS


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ηλικία : 55
Registration date : 01/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Αυγ 01, 2007 4:21 pm

Γεια σας και από εμένα...
Η αλήθεια είναι ότι μόλις γυρίσαμε από διακοπές και αμέσως μάθαμε τα καλά νέα για αυτό το forum.
Συγχαρητήρια…και σιδεροκέφαλο…..!!!!!

ΥΓ. Άντε.. γιατί είχαμε και συμπτώματα «στέρησης» και «υστερίας» μετά από αυτά στου Άρη…..

Καλή Αρχή….!!!!!


Louis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΧΑΙΡΕ ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΑ, ΧΑΙΡΕΤΕ ΠΑΝΤΕΣ!   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Αυγ 21, 2007 4:10 pm

Χαίρε Οικοδεσπότα!
Χαίρετε Πάντες!
Ο Αριστοτέλης κατάφερε, επί τέλους, να εγγραφεί (τέτοιος βασανισμός ούτε σε ...αθλητικό παράγοντα καρεκλοκλέφταρο!) διότι ούτε στα ηλεκτρονικά είμαι "τέλειος", ούτε ο μηχανισμός εγγραφής με ηυνόησε! Ας είναι...
Ανείπωτη η χαρά της "επανασυγκολλήσεώς μου στην τοξοφόρο "Οικογένεια" και της επανευρέσεως των αγαπημένων Τοξουλκών!
Η ίδρυση αυτού του Φόρουμ αποδεικνύει την καλή καγαθή Πίστη του Οικοδεσπότου στο Ιδανικό της Τοξοβολίας αλλά και των εγγεγραμμένων προς την ίδια "κατεύθυνση". Συνεπώς τ ί π ο τ ε δεν θα μας εμποδίσει να "τους" σκιάσουμε τον Ουρανό με τα βέλη μας, τον Ουρανό που ανήκει στους καλούς καγαθούς.
Δεν έχω ακόμη μελετήσει το περιεχόμενο του Φόρουμ, κάτι το οποίο θα επιτελέσω αμέσως μόλις το "τονάζ" των, μετά-Μογγολία, υποχρεώσεών μου, μου επιτρέψει.
Ωστόσο, αγωνιώ για την ταλαιπωρία του Άρη μην έχοντας πληροφόρηση για την εξέλιξη των φιμωτικών ενοχλήσεων που δέχθηκε από τους βλασφήμους του αθλητικοφανούς παραγοντισμού. Πιστεύω ότι όλοι παραμένουμε αλληλέγγυοι με τον Άρη όπως και πριν απουσιάσω για τα ...βάθη της Ασίας. Και όπως λέει και ο Εφιπποτοξότης Κωνσταντίνος (η ...φιγούρα της Ομάδος, που πρέπει να τον γνωρίσετε...): "Θα τους γα -ργαλ- ήσουμε όλους!!"
Συγχαρητήρια και πάλι στον cheers Π Ο Ν Τ Ι Κ Ο cheers για το φιλόξενο δημιούργημά του και την αγάπη μου σε όλους τους τοξουλκούντας Εταίρους!
sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Αυγ 22, 2007 4:35 am

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ έγραψε:
Χαίρε Οικοδεσπότα!
Χαίρετε Πάντες!
Ο Αριστοτέλης κατάφερε, επί τέλους, να εγγραφεί (τέτοιος βασανισμός ούτε σε ...αθλητικό παράγοντα καρεκλοκλέφταρο!) διότι ούτε στα ηλεκτρονικά είμαι "τέλειος", ούτε ο μηχανισμός εγγραφής με ηυνόησε! Ας είναι...
Ανείπωτη η χαρά της "επανασυγκολλήσεώς μου στην τοξοφόρο "Οικογένεια" και της επανευρέσεως των αγαπημένων Τοξουλκών!
…………………………………………………………………………………………..
Ωστόσο, αγωνιώ για την ταλαιπωρία του Άρη μην έχοντας πληροφόρηση για την εξέλιξη των φιμωτικών ενοχλήσεων που δέχθηκε από τους βλασφήμους του αθλητικοφανούς παραγοντισμού. Πιστεύω ότι όλοι παραμένουμε αλληλέγγυοι με τον Άρη όπως και πριν απουσιάσω για τα ...βάθη της Ασίας. …….Συγχαρητήρια και πάλι στον cheers Π Ο Ν Τ Ι Κ Ο cheers για το φιλόξενο δημιούργημά του και την αγάπη μου σε όλους τους τοξουλκούντας Εταίρους! sunny


Καλώς ήρθες έφιππε φίλε. Ελπίζω σύντομα να κοινωνήσουμε με τις εμπειρίες που απέκτησες από αυτό το ταξίδι σου. Είναι μεγάλη τιμή για το ARCHERY FREE να συμμετέχεις στης δημόσιες συζητήσεις του. Με την εγγραφή δυσκολεύτηκαν αρκετοί φίλοι «Τοξούλκοι» άλλα και αυτοί τελικά τα κατάφεραν. Όσον αφορά τον συμπαθή μας φίλο Άρη πιστεύω πως όλα πάνε καλά. Όπως και να ’χει, είμαστε σαφώς στο πλευρό του αλληλέγγυοι. Εύχομαι σύντομα να μας τιμήσει με την παρουσία του στο φόρουμ ως ο πρώτος διδάξας. Ο φίλος μου ο ποντικός τα πήγε καλά με τις προσκλήσεις και όχι μόνο. Το φόρουμ δημιουργήθηκε με την ενεργή συμμετοχή του, μα δεν θέλησε να έχει την διαχείριση του προκειμένου να διατηρηθεί αλώβητη η ύπαρξη του από τους κατά καιρούς επίδοξους εκβιαστές απατεωνίσκους και τους μέντορες τους. Το ARCHERY FREE δεν ανήκει στους δημιουργούς του, ανήκει σ’ αυτούς που το κρατάνε ζωντανό συμμετέχοντας. Για ευνόητους λόγους θα παραμείνω στην σκιά του φόρουμ ανώνυμος, αλλά ευγενικός (ως οφείλω) οικοδεσπότης. Τα στοιχεία των μελών που μετέχουν σ’ αυτό το φόρουμ δεν θα παραδοθούν ποτέ και σε κανέναν. Θα καταστραφούν, δεν θα αποθηκευτεί τίποτα. Αν παραστεί ανάγκη τα μέλη θα κληθούν εκ νέου σε καινούργιο φόρουμ, με διαφορετικό διαχειριστή. Ελπίζω φίλε Αριστοτέλη να συγχωρήσεις την πρωτοβουλία μου να εκχωρήσω το έμβλημα των Κενταύρων Κassai στην δημοσίευση σου. Έγινε καλοπροαίρετα. Άλλωστε το έχουμε συνηθίσει και μας λείπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Αυγ 22, 2007 11:42 am

Φίλτατε Admin,
ευχαριστώ για την υποδοχή και πολύ περισσότερο για την πρωτοβουλία σου να ενθέσεις το έμβλημα της Εφιπποτοξοτικής Ομάδος μας τα Μέλη της οποίας σε ευχαριστούν και αυτά. Σε αυτή την Ομάδα όπου όλοι είμαστε και θα παραμείνουμε πεισματικά ΑΡΧΑΡΙΟΙ (κάθε ίππευση, κάθε τόξευση για μας παραμένει η πρώτη και μοναδική...), νοιώθουμε ότι πάνω από επιδόσεις και πρωταθλητισμούς, η διαμόρφωση Ήθους και σχέσεων μεταξύ μας είναι το μεγάλο και αναφαίρετο κέρδος.
Ασφαλώς και θα δημοσιεύσω τις εμπειρίες μας από Μογγολία, κυρίως από το ετήσιο εθνικό τους Φεστιβάλ Τοξοβολίας (που παρακολουθήσαμε) αλλά και από την συνάντησή μας με τον Πρόεδρο της Μογγολικής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας και μεγάλο ...κατασκευαστή χειροποίητων τόξων! Γιατί, βλέπετε, οι Πρόεδροι Ομοσπονδιών Τοξοβολίας χωρών όπου το άθλημα αυτό είναι τουλάχιστον ...σοβαρό, δεν είναι κοινοί διαχειριστές-καρακλοκλέφταροι αλλά ΕΝΕΡΓΟΙ τοξότες και κάτι ...παραπάνω!
Αλλά, έχουμε πολλά να πούμε και ΕΠΩΝΥΜΩΣ (από πλευράς μου) διότι προσωπικώς έμαθα να σκέπτομαι αυτό που λέω και να λέω αυτό που σκέπτομαι με υπευθυνότητα, κι όποιος καρεκλοκλέφταρος γουστάρει ας μου στείλει pm για να του αποστείλω τα στοιχεία μου! Αρκετά με τους ληστάρχους "καμουφλέ" που τολμούν να ...μηνύουν και να εκβιάζουν παντοιοτρόπως! Και πιστεύω το ΔΣ της elephant Ε.Φ.Ο.Τ. elephant να γνωρίζει τουλάχιστον ανάγνωση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Αυγ 22, 2007 3:55 pm

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ έγραψε:
............................Ανείπωτη η χαρά της "επανασυγκολλήσεώς μου στην τοξοφόρο "Οικογένεια" και της επανευρέσεως των αγαπημένων Τοξουλκών! ...................
Ωστόσο, αγωνιώ για την ταλαιπωρία του Άρη μην έχοντας πληροφόρηση για την εξέλιξη των φιμωτικών ενοχλήσεων που δέχθηκε από τους βλασφήμους του αθλητικοφανούς παραγοντισμού. Πιστεύω ότι όλοι παραμένουμε αλληλέγγυοι με τον Άρη όπως και πριν απουσιάσω για τα ...βάθη της Ασίας. ........Συγχαρητήρια και πάλι στον cheers Π Ο Ν Τ Ι Κ Ο cheers για το φιλόξενο δημιούργημά του και την αγάπη μου σε όλους τους τοξουλκούντας Εταίρους!
sunny

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ έγραψε:
...... η διαμόρφωση Ήθους και σχέσεων μεταξύ μας είναι το μεγάλο και αναφαίρετο κέρδος.
......... Γιατί, βλέπετε, οι Πρόεδροι Ομοσπονδιών Τοξοβολίας χωρών όπου το άθλημα αυτό είναι τουλάχιστον ...σοβαρό, δεν είναι κοινοί διαχειριστές-καρακλοκλέφταροι αλλά ΕΝΕΡΓΟΙ τοξότες και κάτι ...παραπάνω!
Αλλά, έχουμε πολλά να πούμε και ΕΠΩΝΥΜΩΣ (από πλευράς μου) διότι προσωπικώς έμαθα να σκέπτομαι αυτό που λέω και να λέω αυτό που σκέπτομαι με υπευθυνότητα, κι όποιος καρεκλοκλέφταρος γουστάρει ας μου στείλει pm για να του αποστείλω τα στοιχεία μου! Αρκετά με τους ληστάρχους "καμουφλέ" που τολμούν να ...μηνύουν και να εκβιάζουν παντοιοτρόπως! Και πιστεύω το ΔΣ της elephant Ε.Φ.Ο.Τ. elephant να γνωρίζει τουλάχιστον ανάγνωση!



Φίλε Αριστοτέλη καλωσόρισες. Σχιστά μάτια κάναμε να σε δούμε. Suspect
Ελπίζω να πέρασες ευχάριστα στα βάθη της Ασίας. Περιμένουμε με ανυπομονησία να μάθουμε νέα από την εκεί παρουσία σου.
Όσο αφορά τον φίλο τον Άρη συμφωνώ μαζί σου πως πρέπει να του σταθούμε δίπλα του αλληλέγγυοι με κάθε τρόπο. Είναί υποχρέωση μας άλλωστε, όχι μόνο προς τον Άρη άλλα και προς την αξιοπρέπειά μας.
Ό εκβιαστής
Μπάζουρας πότε στην ζωή του δεν υπήρξε θύμα, πάντα ήταν θύτης και δολοπλόκος. Ό Μπάζουρας πρέπει να βρει τρόπο να προστατευθεί από την οργή που προκαλεί ή άδικη συμπεριφορά του στην πλειοψηφεία των τοξοτών. Λίαν συντόμως δεν θα βρίσκει σκοτεινή τρύπα να κρυφτεί, παρόλο που αυτές είναι το φυσικό του περιβάλλον. Η θρασύδειλη ενέργεια του δεν φοβίζει κανέναν. Γιατί να φοβίσει τον Άρη; Ο αξιοπρεπής και γενναίος φίλος μας δεν έκανε κακό σε κανέναν. Αντίθετα ευεργέτησε την τοξοβολία και τους τοξότες, παρέχοντας τους ένα γόνιμο τρόπο να εκφραστούν, να προβληματιστούν και να συσπειρωθούν. Η τοξοβολία όπως αποδείχτηκε κάτω από της τελευταίες συγκυρίες δεν είναι ένα μοναχικό «άθλημα», μα μια μοναδική τέχνη.
Η τέχνη του ευ συνυπάρχετε.
Το πλάσμα που «διανοήθηκε» να εκβιάσει-απειλήσει τον Άρη για ένα πράγμα είναι υπεύθυνο, για την ανωφελή ύπαρξη του.
Κυρίως όμως υπεύθυνοι για το ότι εξακολουθεί να περιφέρεται στον χώρο των τοξευτικών-σκοπευτικών δρώμενων είναι όλοι αυτοί που τον προώθησαν και τον ανέχονται.
http://archery-blog.blogspot.com/2007/06/blog-post.html

Πώς όμως είναι δυνατό την εποχή που τα δάση καίγονται, τα νερά μολύνονται, η ατμόσφαιρά καταρρέει
και η δικαιοσύνη δοτείται να παραμένουμε σε νιρβάνα. Τώρα πια θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί και εν εγρηγόρση σε όλα τα επίπεδα, διότι οι μάχες εκκίνησαν και μαίνονται.
Ελπίζω να μην επαληθευτώ ποτέ, μα όσο οι δρόμοι είναι κενοί από ανθρώπους που διαμαρτύρονται και αντιστέκονται εγώ θα ανησυχώ. Έχουμε εθιστεί πλέον στο να βλέπουμε τα κακώς τεκταινόμενα γύρω μας παθητικά και αδιαμαρτύρητα. Η αδικία και η εκμετάλλευση περνά απαρατήρητη. Στην νέα τάξη πραγμάτων, στην φάρμα των ζώων, η πρώτη ύλη (αλλοίμονο) είναι ο άνθρωπος.
Ψάχνουν οι υποκριτές να βρουν τους ενόχους των καμένων δασών ανάμεσα στα θλιβερά θύματα της πολιτικής τους, όχι εντός των παλατιών των εργοδοτών τους. Οι κάθε λογής Μπάζουρες υπάρχουν και επιβιώνουν με την ανοχή, τον εφησυχασμό μας, και την προστασία των συνένοχων εργοδοτών τους. Μήπως ήρθε ό καιρός επιτέλους να αρχίσουμε να ενδιαφερόμαστε για το τι συμβαίνει γύρω μας; Μήπως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αφυπνισθούμε και να ανακτήσουμε ότι από την αιώνια κληρονομιά μας κατασπαταλήσαμε; Πιστεύω πως ναι. Οι κάθε λογής καμουφλαρισμένοι καρεκλοκλέφταροι (όπως λες), σπεκουλαδόροι και μωροφιλόδοξοι έρποντες πρέπει να αναχαιτιστούν με κάθε τρόπο, διότι όχι μόνο δεν έχουν αναστολές όσον αφορά τις μεθόδους που χρησιμοποιούν, αλλά έχουν ως αρωγό πλέον και την κάθε λογής διαβρωμένη εξουσία (κυρίως την επιλεκτικά τυφλή δικαιοσύνη με το στομωμένο ξίφος και το παρατεταμένο σε επαιτεία χέρι) . Δεν θα απειλούσε με μηνήσεις, ούτε θα δολοπλοκούσε το οποιοδήποτε ανθρωποειδές αν γνώρισε πως στο μαγαζάκι της ΕΦΟΤ ή της ΣΚΟΕ, υπήρχαν άνθρωποι άμεμπτοι και αξιοπρεπείς, οι οποίοι στην καλύτερη των περιπτώσεων θα έστελναν τον κάθε λογής εκβιαστή στην τρύπα του. Παρόλο όμως ότι είναι γνωστή η δράση του και η συμπεριφορά του στο ιερατείο της ΕΦΟΤ, δεν είδαμε καμία ενέργεια από την πλευρά τους, που να καυτηριάζει αυτή την ανεπίτρεπτη νταβατζίδικη συμπεριφορά.
Κατά την γνώμη μου ο στόχος ήταν η ελεύθερή έκφρασή και η προστασία της σούπας τους, όχι ο Άρης. Δεν είμαι εγώ αυτός που θα αποδείξει ότι τα πράγματα είναι έτσι, αλλά οι ΕΦΟΤ που περιθάλπει εκβιαστές ότι δεν είναι. Twisted Evil
Μέχρι τώρα δεν είδα καμία ανακοίνωση από μέρους της, η οποία να καταδικάζει τις πρακτικές του εκβιασμού και των απειλών, μα ούτε και από μέρος του προέδρου της που κόπτετε (όπως δηλώνει) για το μέλλον του αθλήματος. Άρα είτε από αδιαφορία είτε από σκοπιμότητα εγκρίνουν και στηρίζουν τις πρακτικές των Καζουρομπαγλαμάδων εκβιαστών. What a Face
Επίσης δεν είδα ακόμη και δεν άκουσα, τα τσιράκια του μεγαλοαπατεώνα: Μ., Κούλης και Τασούλης, να βγαίνουν και να υποστηρίζουν την πλέον αχαρακτήριστη συμπεριφορά του εργοδότη τους.
Τελικά είναι μύθος ότι τα ποντίκια πρώτα εγκαταλείπουν το πλοίο. geek Πάντως θα ήταν μέγάλη χαρά για μένα να τους δω να το επιχειρούν. Είμαι εδώ.


Τέλος θα ήθελα να σε συγχαρώ για το θάρρος και την παρρησία που σε διακρίνει, είναι μεγάλη ανακούφιση τελικά να βλέπει κανείς πως δεν είναι τα πάντα τελματωμένα. Υπάρχει ελπίδα. cheers

« Ισχυρότατη είναι η δημοκρατία εκείνη όπου στους μεν πονηρούς δεν επιτρέπεται να κυβερνούν, στους δε καλούς δεν επιτρέπεται να μην κυβερνούν.» study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
Vassilis




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 24/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ευχάριστη έκπληξη !!!   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24, 2007 7:57 pm

Πολλά συγχαρητήρια στον ADMIN για τον φιλόξενο τόπο που δημιούργησε και πολλά ευχαριστώ στον φίλο Ποντικό που με ενημέρωσε.
Ελπίζοντας σε καλύτερες μέρες (λέμε τώρα)

Βασίλης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24, 2007 8:29 pm

Vassilis έγραψε:

Ελπίζοντας σε καλύτερες μέρες (λέμε τώρα)

Βασίλης

Και "ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ" θα προσέθετα, φίλτατε Βασίλη! Και κάτι τέτοιο κανείς δεν μπορεί να μας το στερήσει.
Καλώς ήλθες! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 26, 2007 5:34 pm

Vassilis έγραψε:
Πολλά συγχαρητήρια στον ADMIN για τον φιλόξενο τόπο που δημιούργησε και πολλά ευχαριστώ στον φίλο Ποντικό που με ενημέρωσε.
Ελπίζοντας σε καλύτερες μέρες (λέμε τώρα)

Βασίλης

Φίλε Βασίλη καλώς όρισες στην παρέα μας και σ’ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Ελπίζω το βήμα αυτό να συμβάλει στην πρόοδο του αθλήματος-τέχνης που αγαπήσαμε και να αποτελέσει μέσω της ομοψυχίας και της δράσης των τοξοτών, έναν από τους παράγοντες που θα συνδράμουν στο ξεκαθάρισμα του τοπίου στην τοξοβολία, προκειμένου να πάψει να υφίσταται συνεχή βιασμό από επίδοξους σπεκουλαδόρους.
sunny Καλύτερες ημέρες θα έρθουν σίγουρα, αλλά έως τότε έχουν να πέσουν στο κεφάλι μας πολλές καταιγίδες και φωτιές, ειδικά και γενικά.
Άραγε είναι τυχαίο που καίγονται όλες εκείνες οι ευρωπαϊκές χώρες που έχουν σημαντική γεωργική παραγωγή; Μήπως πρόκειται για νέο είδος πολέμου, τον οικονομικό; Δεν ξέρω. Ένα άρθρο που διάβασα πρόσφατα με έχει καταστήσει αρκετά καχύποπτο σε σχέση με τα ξαφνικά και από το πουθενά (δίχως πρώιμα συμβάντα) ακραία φαινόμενα.
Ελπίζω όλα αυτά να είναι δαιμονολογίες. Όπου όμως υπάρχουν δαιμονολογίες υπάρχουν και δαίμονες. Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
merlin

merlin


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 56
Localisation : Πάτρα
Registration date : 22/10/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 3:48 pm

Είμαι ένα νέο μέλλος της παρέας σας και δόκιμος τοξότης.
Πρόσφατα ξεκίνησα το άθλημα της τοξοβολίας.
Προς το παρόν τεντώνω λάστιχα, και ένα υπέροχο παραδοσιακό τόξο που μου προσφέρει και ρίχνω ένας φίλος, ο οποίος μάλιστα με παρότρυνε να ασχοληθώ με το άθλημα αυτό.
Από πολύ μικρός αγαπούσα τα τόξα και στα παιδικά παιχνίδια είχα τον ρόλο του ινδιάνου (είχα μαδήσει όλες τις κόττες της γειτονιάς για να βρω φτερά), ως ινδιάνος, μοιραία ήμουν ο χαμένος στα παιχνίδια αυτά (τα καουμπόικα μας είχαν επηρεάσει πολύ βλέπετε).
Δεν είμαι πάρα πολύ καλός στο να γράφω, πάντως θα κάνω μια προσπάθεια να συμμετέχω στις συζητήσεις που κάνει η παρέα σας όσο καλύτερα μπορώ, αρκεί να είμαι αποδεκτός.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την φιλοξενία σας.

Γράφτηκε από έναν «άγριο» κάπου στα 1855…
ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 SIA1928
Κάποια από εκείνες τις χρονιές, ο 14ος πρόεδρος των Η.Π.Α. Φραγκλίνος Πιρς έλαβε στον Λευκό Οίκο την –ανορθόγραφη- επιστολή που του έστελνε ο αρχηγός των Ινδιάνων Σιάτλ.
Ο Ινδιάνος απαντούσε με το γράμμα του στην «απαίτηση» της ομοσπονδιακής κυβέρνησης των Η.Π.Α., να αγοράσει τα εδάφη στα οποία ζούσε τότε η φυλή του.
Διαβάστε τα κυριότερα αποσπάσματα της εισαγωγής της επιστολής μόνο…
«Ο μεγάλος αρχηγός της Ουάσιγκτον στέλνει μήνυμα πως θέλει να αγοράσει τη γη μας. Μας στέλνει ακόμα λόγια φιλίας και καλής θέλησης. Καλοσύνη του, αν και ξέρουμε πως δεν έχει ανάγκη τη φιλία μας. Την πρότασή του, πάντως θα τη σκεφτούμε καλά, επειδή ξέρουμε πως αν δεν δεχτούμε, θα εμφανιστεί ο λευκός με όπλα και θ’ αρπάξει τη γη μας.

Πώς μπορεί κανείς να πουλά ή ν’ αγοράζει τον ουρανό ή τη ζεστασιά της γης; Αυτό είναι ξένο στις συνήθειές μας. Όταν η δροσιά του αέρα και το άφρισμα του νερού δεν μας ανήκουν, πώς έρχεστε τώρα και ζητάτε να σας τα πουλήσουμε;

Είμαστε κομμάτι της γης. Καθετί πάνω στη γη είναι ιερό για το λαό μου. Κάθε λαμπερή πευκοβελόνα, κάθε καταχνιά μέσα στα σκοτεινά δάση, κάθε ξέφωτο και κάθε έντομο είναι ιερό στο νου και τις παραδόσεις του λαού μου.

Είμαστε κομμάτι της γης. Οι απότομες κορφές, τα καρπερά λιβάδια και η ζεστασιά του ανθρώπινου κορμιού, ανήκουν όλα στην ίδια οικογένεια. Καταλαβαίνει, λοιπόν, τι μας ζητά ο μεγάλος αρχηγός της Ουάσιγκτον στέλνοντας το μήνυμα του να αγοράσει τη γη μας;

Θα σκεφτούμε την πρότασή σας. Μόνο που δεν θα ’ναι για μας εύκολη απόφαση, επειδή αυτή η γη για μας είναι ιερή. Βρίσκουμε ευχαρίστηση στα δάση. Ίσως να μην το καταλαβαίνετε, γιατί οι συνήθειές μας είναι διαφορετικές από τις δικές σας.

Το κρυστάλλινο νερό στα ρυάκια και τα ποτάμια, μεταφέρει στο διάβα του και το αίμα των προγόνων μας. Το μουρμουρητό είναι η φωνή τους.

Τα ποτάμια είναι αδέλφια μας, σβήνουν τη δίψα μας, μεταφέρουν τα καγιάκ μας και τρέφουν τα παιδιά μας. Αν σας πουλήσουμε τη γη μας, μη ξεχάσετε να μάθετε και στα δικά σας παιδιά πως τα ποτάμια είναι αδέλφια όλων μας.

Ξέρουμε πως ο λευκός δεν καταλαβαίνει τους τρόπους μας. Γι αυτόν όλοι οι τόποι της γης είναι ίδιοι, αφού φέρεται σαν ένα ξένο που φτάνει τη νύχτα και παίρνει από τη γη, όλα όσα του χρειάζονται. Η γη δεν είναι σύντροφός του, αλλά εχθρός που πρέπει να τον νικήσει κι, αφού τον νικήσει πηγαίνει παραπέρα.

Οι τρόποι μας είναι διαφορετικοί από τους δικούς σας. Η όψη που παρουσιάζουν οι πόλεις σας, κάνει κακό στα μάτια του ερυθρόδερμου. Ο σαματάς ταράζει τα’ αφτιά μας. Όμως αυτό μπορεί και να συμβαίνει, επειδή ο ερυθρόδερμος είναι άγριος και δεν καταλαβαίνει.

Πουθενά στις πολιτείες του λευκού δεν υπάρχει μια ήσυχη γωνιά. Πουθενά δεν βρίσκεται μια ήσυχη γωνιά για να σταθείς και ν’ ακούσεις το ξεπέταγμα των φύλλων την άνοιξη ή το βουητό που κάνουν τα έντομα όταν πεταρίζουν. Μα τι μένει από τη ζωή, όταν ο άνθρωπος δεν μπορεί ν’ αφουγκραστεί το μοναχικό κάλεσμα που βγάνει το νυχτοπούλι ή τα συνακούσματα των βατράχων τη νύχτα ολόγυρα από μια μικρή λίμνη;

Είμαι ερυθρόδερμος και δεν σας καταλαβαίνω.

Ο Ινδιάνος προτιμά το απαλόηχο αγέρι που περιπλανιέται πάνω από την επιφάνεια της λίμνης, λαγαρισμένο από τη βροχή του καταμεσήμερου.

Ο αγέρας είναι ακριβός για τον ερυθρόδερμο, γιατί όλα τον μοιράζονται με την ίδια πνοή: τα ζώα, τα δέντρα, ο άνθρωπος. Ο λευκός δεν φαίνεται να δίνει σημασία στον αέρα που αναπνέει. Σαν τον άρρωστο που χαροπαλεύει για καιρό και του έχει εξασθενίσει η όσφρηση. Αν σας πουλήσουμε τη γη μας, μην ξεχάσετε πως ο αέρας είναι ακριβός, μερίζει το πνεύμα του σε κάθε ζωντανή ύπαρξη και τη συντηρεί.

Όλα συνδέονται αναμεταξύ τους.

Τι θα ήταν αλήθεια ο άνθρωπος δίχως τα ζώα; Ό,τι συμβαίνει στα ζώα θα συμβεί σύντομα και στον άνθρωπο. Ό,τι κακό βρει τη γη, το ίδιο κακό θα βρει και τους γιους και της θυγατέρες της γης. Το ’χουμε καταλάβει πως η γη δεν ανήκει στους ανθρώπους, αλλά ο άνθρωπος ανήκει στη γη. Κι ακόμα πω εμείς δεν δημιουργήσαμε τον ιστό της ζωής, αλλά αποτελούμε μόνο μια ίνα μέσα σ’ αυτόν. Αν προκαλέσουμε κάποια καταστροφή στον ιστό, αυτή θα έχει συνέπειες και σε μας του ίδιους.

Πρέπει να το πάρουμε απόφαση πως η νύχτα και η μέρα δεν μπορούν να υπάρξουν μαζί την ίδια στιγμή.

Τι θέλει ν’ αγοράσει ο λευκός; Γίνεται ν’ αγοράσει κανείς τον ουρανό, τη ζεστασιά της γης ή τη γρηγοράδα της αντιλόπης; Πώς μπορούμε να σας πουλήσουμε τέτοια πράγματα;

Θα κάνετε, λοιπόν, τη γη ό,τι θέλετε, επειδή ο ερυθρόδερμος θα υπογράψει ένα κομμάτι χαρτί και θα το παραδώσει στο λευκό; Τη στιγμή που δεν μας ανήκει η δροσιά του αέρα και το άφρισμα του νερού, γιατί επιμένετε να τα αγοράσετε;

Ο λευκός έχοντας περιστασιακά τη δύναμη στα χέρια του, θαρρεί πως μπορεί να γίνει το Μεγάλο Πνεύμα, στο οποίο ανήκει η γη. Πώς μπορεί όμως ένας άνθρωπος να κατέχει τη μητέρα του;

Όταν όλοι οι βίσωνες σφαχτούν και τα άγρια άλογα μερώσουν, όταν και η πιο κρυφή γωνιά του δάσους γιομίσει με το ανθρώπινο χνώτο και η θέα των φουντωμένων λόφων κηλιδωθεί από τα καλώδια του τηλέγραφου, τότε δεν θα υπάρχει πια ρουμάνι κι ο αητός θα ’χει χαθεί. Αυτό θα ’ναι το τέλος της ζωής και η αρχή του θανάτου.

Ο θεός σας σας πρόσφερε κυριαρχία στα ζώα, τα δάση και τους ερυθρόδερμους για ένα ιδιαίτερο λόγο. Όμως αυτός ο λόγος είναι για μας ένα αίνιγμα. Ίσως να μπορούσαμε να το μαντέψουμε, αν γνωρίζαμε, τι ονειρεύεται ο λευκός, ποιες προσδοκίες περιγράφει στα παιδιά του τις μεγάλες χειμωνιάτικες νύχτες και ποια οράματα φλογίζουν τη φαντασία του.

Είμαστε όμως άγριοι. Τα όνειρα του λευκού μας είναι άγνωστα. Έτσι, θ’ ακολουθήσουμε το δικό μας δρόμο».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2007 1:43 pm

Να ένα υπέροχο κείμενο! Να μιά απόδειξη ότι η Τοξοβολία συγκεντρώνει ξεχωριστούς ανθρώπους!
Καλώς ήλθες Merlin! cheers
Ήδη μας μάγεψες με το κείμενό σου... Είμαι σίγουρος ότι σιγά-σιγά θα μας μαγεύεις και με τις βολές σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2007 3:58 pm

Καλώς μας ηρθες merlin!
Συγκινηση για αλλη μια φορα ενοιωσα διαβαζοντας το γραμμα του αρχηγου των ιδιάνων!
Η τοξοβολια ειναι ενα ξεχωριστο αθλημα και οι ανθρωποι που ασχολουνται με αυτην ακομα πιο ξεχωριστοι ! ( συνηθως)

Καλή αρχη !

farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2007 9:08 pm

merlin έγραψε:
Δεν είμαι πάρα πολύ καλός στο να γράφω, πάντως θα κάνω μια προσπάθεια να συμμετέχω στις συζητήσεις που κάνει η παρέα σας όσο καλύτερα μπορώ, αρκεί να είμαι αποδεκτός.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την φιλοξενία σας.

Εύγε νεοφώτιστε και ευγενικέ Merlin. Εγώ σου εύχομαι να ευστοχείς με την καρδιά σου και τις καλές σου προθέσεις. Πιστεύω πως γράφεις πάρα πολύ καλά (και ειλικρινά κυρίως). Καλώς ήρθες φίλε συντοξότη στην χώρα των τοξοτών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠεμ Νοε 08, 2007 1:22 am

merlin έγραψε:
Είμαι ένα νέο μέλλος της παρέας σας και δόκιμος τοξότης.

Καλώς ήρθες μάγε Merlin.
Η μεστότητα του λόγου σου και η ευγένεια σου σε καλωσόρισαν είδη στην παρέα μας.
Εγώ δεν έχω παρά να ευχηθώ, να μείνει για πάντα αναμμένη την λαμπάδα των αρετών σου.
Φορτώσου τα όπλα σου και ρίξου στην μάχη της αποβαρβάρωσης.


ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Th_Merlin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
Άρτεμις

Άρτεμις


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 43
Registration date : 08/11/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠεμ Νοε 08, 2007 2:42 am

Καλημέρα σε όλους σας.
Με λένε Άρτεμη και ελπίζω να αντέξετε την πολυλογία μου, oups!
Την πολυγραφία μου ήθελα να πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Νοε 09, 2007 2:41 am

Άρτεμις έγραψε:
....Με λένε Άρτεμη ... «Αφοσιωμένη στο κυνήγι και τη φύση»;

Καλώς όρισες φίλη Άρτεμης στην παρέα μας.
Ελπίζω να περάσεις ευχάριστα στην γειτονιά μας.
Αλήθεια, θα ήθελα να μου πεις είσαι ακόμη «Αφοσιωμένη στο κυνήγι και τη φύση»;


ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Th_1159294103_mousebrushing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΠαρ Νοε 09, 2007 1:10 pm

Καλώς ήλθες, Άρτεμη!
Και δεν θέλω τέτοια: "...αδιαφόρησε για τις χαρές του γάμου και τις απολαύσεις του έρωτα." Μου θυμίζεις την πολυαγαπημένη μου θεία (μία από τις ομορφότερες Αθηναίες) η οποία γύρισε και είπε στον άναυδο Πατέρα της (Πάππο μου) "Εγώ ενυμφεύθην τον Κύριον" και έμεινε ανύπαντρη για να ασχοληθεί με την Φιλανθρωπία!
Ο έρωτας (και με άλλους εκτός του ...Κυρίου) είναι το άλας της ζωής!
Και πάντα με καλά "θηράματα" (δίποδα, εννοείται)! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
Δημήτρης Π.

Δημήτρης Π.


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 33
Localisation : Αθήνα
Registration date : 15/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΣαβ Νοε 10, 2007 2:23 am

Καλώς ήρθες, Άρτεμη!!! Very Happy Καλή διαμονή στο forum!
(Με κάλυψαν οι προλαλήσαντες...) lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ARROW

ARROW


Αριθμός μηνυμάτων : 46
Localisation : ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ
Registration date : 10/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΚυρ Νοε 11, 2007 1:04 am

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM,ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΑΓΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.MERLIN KAI ARTEMIS ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΕΞΕΤΕ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥΛΟΓΑΔΕΣWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roula_1

roula_1


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 19/11/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΔευ Νοε 19, 2007 5:10 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΑΣ!!ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΡΟΥΛΑ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΔευ Νοε 19, 2007 5:16 pm

roula athanasopoulou έγραψε:
..... ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ.......

Καλώς σε Ρουλα .... θα βρουμε ακρη !

farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PONTIKOS

PONTIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ηλικία : 116
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΔευ Νοε 19, 2007 10:46 pm

roula athanasopoulou έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΑΣ!!ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΡΟΥΛΑ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ.......

Ρούλα καλώς ήρθες και επίσημα στο φόρουμ των τοξοτών. cheers
Επιτέλους πληθαίνουν οι αμαζόνες της παρέας μας.
Άκρη στο φαινόμενο της τοξοβολίας θα βρούμε σίγουρα, επειδή αυξάνουν αυτοί που το επιθυμούν.
Smile
Με την ευκαιρία θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για την «δυσφήμηση» από τους drako και alepoy (και πιθανά στο μέλλον κι από άλλους), διότι πολλοί νομίζουν πως όλοι αυτοί είναι το ίδιο πρόσωπο. Ο Pontikos.
Για μένα βέβαια αποτελεί τιμή αυτό που μου προσάπτουν για τον λόγω, ότι τους γνωρίζω όλους αυτούς και δεν θα ήταν καθόλου υποτιμητικό για εμένα να είμαι όλοι αυτοί.
Δεν θα ήταν υποτιμητικό, διότι δεν προσπαθούν να κρύψουν τα ανομήματα τους μηνύοντας, απειλώντας, διασπώντας, πλαστογραφώντας και δολοπλοκώντας.
Όλοι αυτοί προσπαθούν να περισώσουν τα κομμάτια της κατασπαραγμένης τοξοβολίας, πιστοί στις αρχές τους και έντιμοι.
Όλοι αυτοί επιθυμούν να έρθει η στιγμή που θα πάψουν να στοχεύουν οι τοξότες, κάτω από λαμαρίνες και χεσμένοι από τα περιστέρια.
Με εκπλήσσει που οι εξομοιωτές αντιλαμβάνονται πως όσοι αγωνίζονται για τον ίδιο υψηλό σκοπό είναι ένα, δεν με εκπλήσσει που δεν αντιλαμβάνονται την απερινόητη και ακατάληπτη ανοησία του στρουθοκαμηλισμού τους.
Όσοι αγωνίζονται μέσα και απο εδώ, επιθυμούν να ‘ρθει η μέρα που θα υπάρξει μια ανεξάρτητη, μη χειραγωγούμενη αρχή κριτών, στην όποιά θα συμμετέχουν όλοι (Παλιοί και Νέοι).
Ένας σύλλογος τοξοτών που θα αγκαλιάζει όλους τους τοξότες και που δεν θα επιτρέπει να καθορίζουν το μέλλον τους τα σωματεία σφραγίδες (μαϊμούδες), οι εκπρόσωποι των προέδρων στις Γενικές Συνελεύσεις και οι επιτήδειοι των θόκων με της κίβδηλες ψήφους τους.
Ένας σύλλογος προπονητών που θα φροντίσει να επιστημονικοποιήσει τις μεθόδους προπόνησης και να κάνει προσιτό το αγαθό αυτό προς όλους τους τοξότες, είτε ανήκουν στην πρωτεύουσα, είτε στην επαρχία, ακόμη και στον πιο απομακρυσμένο τοξότη.
Ένας σύλλογος προπονητών που θα λύσει επιτέλους το αιώνιο μυστήριο του ασυμβίβαστου που ταλανίζει την βραδύκαυστη ομοσπονδία (που ακόμη το φιλοσοφεί), αν οι κριτές θα πρέπει να είναι προπονητές, πρόεδροι, έφοροί (όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω) κ.λ.π.
Στην εποχή της εξειδίκευσης που όγκος της γνώσης αυξάνεται καθημερινά εμείς αναρωτιόμαστε αν κάποιος μπορεί να τα κάνει όλα.
Αναρωτιόμαστε αν θα μπορούσε κανείς να είναι κλέφτης και αστυνόμος παράλληλα, αν θα πρέπει κάποιος να εποπτεύει και να κρίνει τον αθλητή του συλλόγου που προπονεί και από τον οποίο μισθώνεται.
Πολλοί λένε πως ο νόμος δεν το ξεκαθαρίζει, εγώ τους λέω πως ό νόμος δεν αναφέρει και δεν ξεκαθαρίζει πουθενά, ότι οι τοξότες απαγορεύεται να στοχεύουν κάτω από αντίξοες συνθήκες, νηστικοί και διψασμένοι.
Δεν αναφέρει πουθενά ο νόμος, ότι στέλεχος της ΕΦΟΤ μπορεί να εκβιάζει τοξότη, προκειμένου να γκρεμίσει το φόρουμ μέσω του οποίου έρχονταν σε επαφή οι τοξότες επικοινωνώντας.
Ο νόμος δεν αναφέρει πουθενά ότι η τοξοβολία πρέπει να είναι απομονωμένη από τα σχολεία, την κοινωνία, τα γήπεδα, μίζερη και απόκληρη.
Τελειώνοντας θα ήθελα (προκειμένου να μην χάνουν τον χρόνο τους) να ενημερώσω τους όποιους δικοκάπηλους βαυκαλίζονται με την ιδέα ότι θα καταφέρουν μέσω του IP να εντοπίσουν τον ποντικό, ότι αν το ψάξουν θα οδηγηθούν σε πολύ όμορφες καφετερίες με ελεύθερο ασύρματο δίκτυο, και internet καφέ, τα οποία επισκέπτομαι συχνά-πυκνά.
Ο ποντικός θα εμφανιστεί και θα αποδεχθεί την ύπαρξη του, όταν θα είναι χρήσιμο για την τοξοβολία.
Δεν μένω στην σκιά του ποντικού επειδή φοβάμαι τα ανδρείκελα που καταγγέλλω, αλλά διότι έτσι είμαι πιο χρήσιμος και ακίνδυνος για την ύπαρξη του φόρουμ.
Δεν επιθυμώ κι αυτό το φόρουμ να υποστεί τα ίδια που υπέστη εκείνο του καλού μας φίλου του ΆΡΗ.
Πολλοί κατάλαβαν ποιος είμαι μόνο με την δύναμη της σκέψης τους, πράγμα αδύνατο για σένα φορουμοφάγε Μπάζουρα.
Στην υγεία σου δικοκάπηλε από το ξενοδοχείο STANLEY, IP 10.0.8.200 lap top: Sony.
pirat
ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Th_36_12_9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://archery-blog.blogspot.com
DRAKOS

DRAKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Registration date : 07/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2007 2:19 am

PONTIKOS έγραψε:
Αναρωτιόμαστε αν θα μπορούσε κανείς να είναι κλέφτης και αστυνόμος παράλληλα, αν θα πρέπει κάποιος να εποπτεύει και να κρίνει τον αθλητή του συλλόγου που προπονεί και από τον οποίο μισθώνεται.
Πολλοί λένε πως ο νόμος δεν το ξεκαθαρίζει, εγώ τους λέω πως ό νόμος δεν αναφέρει και δεν ξεκαθαρίζει πουθενά, ότι οι τοξότες απαγορεύεται να στοχεύουν κάτω από αντίξοες συνθήκες, νηστικοί και διψασμένοι.
pirat
ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Th_36_12_9

Φίλε ποντικέ, αγαπητέ συντοξότη. Χαίρομαι που ξεκαθαρίζεις για άλλη μια φορά στους ανεγκέφαλους ότι άλλο ζευγάς και άλλο παπάς. Άλλο ποντικός και άλλο drakos ή alepu.
Πως θα μπορούσαν όμως φίλε μου πολύ περισσότερο να καταλάβουν ότι άλλο κριτής και άλλο προπονητής ;
Εκείνο που εγώ κατάλαβα, είναι ότι τους συμφέρει να συμπτύξουν πρόσωπα και πράγματα για να έχουν την ψευδαίσθηση του ενός και μοναδικού, και όχι των πολλών .
Πλανώνται πλάνην οικτρά χτίζοντας πύργους στην άμμο. Οι φωνές πληθαίνουν και οι δυσαρέσκειες υποδέχονται η μια την άλλη από επώνυμους και ανώνυμους, αθλητές, κριτές, παράγοντες, υπερασπιστές του αθλήματος.
Όσο αφορά το θέμα κριτού-προπονητού ο Νομοθέτης τα ευκόλως εννοούμενα τα παραλείπει και με τον τρόπο που δεν αναφέρεται περί ασυμβίβαστου, το ίδιο δεν αναφέρεται και για το συμβατό.
Πως θα καταλάβαινε κάποιος ότι ο έμμισθος προπονητής που κατεβάζει την ομάδα του σε αγώνα, θα μπορούσε να είναι και κριτής στον ίδιο αγώνα, στα ψαθιά που παίρνουν μέρος οι δικοί του αθλητές;
Σκάνδαλο φίλε μου, σκάνδαλο.
Πολύ περισσότερο σκάνδαλο είναι όταν καταγγέλλεται επίσημα από επώνυμο Σωματείο τον Α.Σ.Σ.Α. και συνεχίζουν την παράφραση και εμμονή τους, για ένα θέμα που τουλάχιστον λόγω ευθιξίας θα έπρεπε να τύχει ιδιαίτερης σημασίας, όταν μάλιστα δεν υπάρχει η πενταμελής επιτροπή για θέματα κριτών, όπως αναφέρει το άρθρο 30 του καταστατικού της Ε.Φ.Ο.Τ.

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 30
Ωστόσο εύκολο θα ήταν να ανατρέξουν στην FITA JUDGE GUIDE BOOK παράγραφος 1.1.3 να πάρουν την απάντηση τους.ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Save0005
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 71
Registration date : 21/08/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2007 3:56 pm

roula athanasopoulou έγραψε:
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΡΟΥΛΑ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ.......
Ο Αριστοτέλης Ηρ. Καλέντζης σε καλωσορίζει αγαπητή Ρούλα! και σου υπόσχεται κάθε συμπαράσταση στη προσπάθειά σου! Κρίμα αυτά τα "βάρη" να τα επωμίζονται γυναίκες... και πάλι εύγε σου!

DRAKOS έγραψε:
τους συμφέρει να συμπτύξουν πρόσωπα και πράγματα για να έχουν την ψευδαίσθηση του ενός και μοναδικού, και όχι των πολλών
Απολύτως σωστός ο DRAKOS! Η τακτική της σμικρύνσεως του αντιπάλου και το "τσουβάλιασμα". Όμως, οι ανεγκέφαλοι δεν εννοούν ότι ενώ οι γράφοντες στο Φόρουμ αυτό είναι ΕΜΦΑΝΩΣ πολλοί, εκείνοι είναι ανύπαρκτοι! Ούτε ένας δεν τολμά να μπει εδώ και να απαντήσει! Έτσι, κύριε Στάθη;...

ΠΟΝΤΙΚΟΣ έγραψε:
Δεν επιθυμώ κι αυτό το φόρουμ να υποστεί τα ίδια που υπέστη εκείνο του καλού μας φίλου του ΆΡΗ.
Και αυτό είναι βασική υποχρέωση όλων μας, αγαπητέ ΠΟΝΤΙΚΕ! Και εάν τολμήσουν να επιχειρήσουν "φίμωμα" ροπαλιά με καρεκλοπόδαρο στο κατραμούτσουνο! Γιατί εάν κάποιοι νομίζουν ότι θα λερώνουν ατιμωρητί και κρυπτόμενοι όπισθεν δικολαβισμών την καθημερινότητά μας -και δη την αθλητική- φίδι κολοβό που τους έφαγε!
Ροπαλιά και πάλι ροπαλιά διότι από της εποχή του habeas corpus οη Ανθρωπότητα αγωνίζεται για την ελευθερία του λόγου της! Kαι όποιος έχει ...αντίρρηση, εδώ είμεθα:
Αριστοτέλης Ηρ. Καλέντζης
Φορ.: 6977764737
Ηλ. Ταχυδρ. : horsebackarchers@yahoo.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.horsebackarcherygr.com
roula_1

roula_1


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 19/11/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2007 11:11 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΑΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
robbin hood

robbin hood


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 21/11/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Νοε 21, 2007 8:45 pm

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ Ο ROBBIN HOOD KAI ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 05/07/2007

ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007   ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007 Icon_minitimeΤετ Νοε 21, 2007 10:48 pm

robbin hood έγραψε:
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ Ο ROBBIN HOOD KAI ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ......

Καλώς ήρθατε merlin, Άρτεμης, roula, nio και ROBBIN HOOD στην παρέα μας.

Θα πρέπει να ξέρεις φίλε ROBBIN (και όλοι μας), ότι στην τοξούπολη αυτή που επισκέφθηκες, όλες οι ώρες είναι ώρες της αλήθειας και ή αλήθεια είναι μία.
Αυτή που υπηρετεί το ήθος, την πρόοδο, την διαφάνεια και την ειρήνη.
Η αλήθεια που εξυπηρετεί συμφέροντα και προσωπικές φιλοδοξίες, είναι ή υστερόβουλη αλήθεια του ενός, κι έρχεται μαζί του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://archery.forumgreek.com
 
ΟΣΟΙ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΤΟ 2007
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ARCHERY FREE :: ΕΝ ΑΡΧΗ :: ΕΙΣΟΔΟΣ-
Μετάβαση σε: